ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان

 

ابزارهای نقاشی یکی از عناصر مهم در اجرای یک پروژه نقاشی هستند. در واقع می توان گفت که هیچ جایگزینی برای ابزارهای نقاشی با کیفیت، آماده سازی کافی و مناسب، برای کار دقیق نقاشی وجود ندارد. یکی از ساده ترین چیزهایی که باید در مورد ابزارهای نقاشی به خاطر سپرد این است که تقریبا می توان گفت که قیمت این ابزارها رابطه مستقیمی با کیفیت آن ها دارد. در واقع بزرگترین اشتباهی که صاحبان در جریان یک پروژه نقاشی انجام می دهند این است که برای صرفه جویی در هزینه ها ابزارهای ارزان را انتخاب می کنند. این انتخاب در نهایت منجر به یک نتیجه ضعیف و بی کیفیت می شود و تمام فرآیند نقاشی را زیر سوال می برد. بنابراین در این مقاله برخی از محصولات لازم برای یک فرآیند نقاشی با کیفیت توضیح داده می شود.  برخی از این ابزارها لازمه نقاشی هستند،  اما بعضی از آن ها فقط فرآیند نقاشی را ساده تر می کنند و بدون آن ها نیز می توان یک پروژه موفق را پشت سر گذاشت. تمام این موارد در ادامه توضیح داده می شوند. ابزارهای ضروری نقاشی به شرح زیر هستند.

یک. تمیز کننده دیوار:

تمیز کننده دیوار یکی از ابتدایی ترین ابزارهای لازم برای شروع نقاشی است. فرآیند نقاشی حتما باید روی دیوارهای تمیز انجام شوند، زیرا آلودگی ها می توانند مانع چسبیدن رنگ به دیوار و یا باعث ایجاد حباب در رنگ شوند. این تمیز کننده می تواند یک تمیز کننده کلاسیک همراه کمی آب و اسفنج باشد. اما در هر صورت از آن جایی که این مرحله در کیفیت نهایی کار موثر است، بهتر است کاملا با دقت و تمرکز انجام شود.

 

 

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان 1

 

دو. نوارهای مخصوص نقاشی:

این وسیله در دقت و زیبایی نهایی کار بسیار موثر است. در واقع بیشتر از این که کیفیت و قیمت این ابزار مهم باشد، نحوه استفاده از آن است که در زیبایی نهایی یک پروژه نقاشی تاثیرگذار است. برای استفاده بهتر از این وسیله، توصیه می شود که پس از نصب نوارهای نقاشی از یک دستمال مرطوب کمک گرفته شود تا لبه های آن کاملا روی دیوار ثابت شوند. این کار از نفوذ رنگ به زیر نوار جلوگیری می کند. نکته دیگری که در استفاده ار این ابزار حائز اهمیت است، توجه به تاریخ انقضاء آن است. زیرا محصولات تاریخ گذشته ممکن است در حین کار از دیوار جدا شوند و زیبایی نهایی کار را کاهش دهند.

 

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان 2

 

سه. قلم مو:

قلم موها یکی از مهمترین ابزارهای لازم برای نقاشی هستند. توصیه می شود که برای داشتن یک پروژه نقاشی موفق و زیبا از قلم مو های با کیفیت استفاده شود. این قلم مو ها در عین حال که در ایجاد پوششی زیبا و یکنواخت بسیار تاثیرگذار هستند، می توانند ابزارهای ماندگاری نیز باشند. نحوه انتخاب و نگهداری قلم موها به طور کامل در مقاله ” راهنمای جامع انتخاب و استفاده از قلم مو نقاشی ساختمان” آورده شده است.

 

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان 3

 

 

چهار. غلطک:

این وسیله نیز در کنار قلم مو، یکی از کاربردی ترین ابزارهای لازم برای نقاشی است. غلطک ها می توانند فرآیند نقاشی را ساده تر و سریع تر کنند. بنابراین تهیه یک غلطک با کیفیت می تواند در پروژه های زیادی نقش مهمی را ایفا کند. نحوه انتخاب و نگهداری غلطک ها به طور کامل در مقاله “راهنمای جامع استفاده از غلطک رنگ برای نقاشی ساختمان” آورده شده است.

 

 

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان 4

 

پنج. وسایل پوششی:

در صورتی که خارج کردن وسایل موجود در اتاق امکان پذیر نباشد، باید با پارچه های پلاستیکی روی آن ها را به خوبی پوشاند. این کار از آلوده شدن آن ها در حین نقاشی جلوگیری می کند. این وسیله را می توان از فروشگاه های ابزار فروشی تهیه کرد، اما در صورت نیاز به صرفه جویی در هزینه ها می توان از پارچه های قدیمی نیز برای پوشاندن وسایل موجود در اتاق استفاده کرد.

 

 

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان 5

 

شش. تمیز کننده قلم مو:

این وسیله، یکی از مهم ترین ابزارها برای نگهداری قلم مو ها است. خرید تمیز کننده های قلم مو برای افراد تازه کار بسیار توصیه می شود، زیرا فرآیند تمیزکاری و نگهداری قلم مو را ساده تر می کند. این وسیله در طولانی تر شدن عمر قلم موها نیز بسیار موثر است.

 

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان 6

 

هفت. سطل پلاستیکی رنگ:

این وسیله در عین سادگی می تواند در نگهداری از رنگ مورد نظر بسیار کمک کننده باشد. علاوه بر این در صورتی که قرار است پروژه نقاشی در ارتفاع بالا (مانند نقاشی نما) صورت بگیرد، ریختن رنگ در یک سطل پلاستیکی کوچک می تواند ایمنی کار را نیز افزایش دهد.

 

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان 7

 

هشت. سینی مخصوص غلطک:

 در صورتی که برای نقاشی از غلطک استفاده شود، این وسیله یکی از ملزومات کار خواهد بود. توصیه می شود که هنگام خرید این وسیله، به نوع آن توجه شود. زیرا انواع پلاستیکی سینی رنگ با وجود سفتی و سنگینی، به راحتی از رنگ پاک می شود و دشواری پاک کردن رنگ از انواع فلزی آن را ندارد.

 

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان 8

نه. دسته غلطک:

هنگام رنگ آمیزی با غلطک باید به ارتفاع سطوح مورد نظر توجه داشت و در صورت لزوم از دسته هایی که قابلیت افزایش ارتفاع دارند برای غلطک استفاده کرد.

 

 

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان 9


ده. نردبان:

یکی از وسایلی که از ملزومات نقاشی است، نردبان است. از آن جایی که این وسیله ماندگاری بالایی دارد و در بازه زمانی طولانی مورد استفاده قرار می گیرد، بهتر است نوع با کیفیت و مقاوم آن برای پروژه انتخاب و خریداری شود. به علاوه باید جنسی از نردبان انتخاب شود که تحمل وزن های مختلف را داشته باشد. زیرا با توجه به این نکات می توان یک سرمایه گذاری بلند مدت در ابزار نقاشی انجام داد.

 

 

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان 10

 

برای رسیدن به نتیجه بهتر و با کیفیت تر در یک پروژه نقاشی، مراحل آماده سازی سطوح نیز باید با دقت انجام شود. از این رو در ادامه ابزار و وسایل لازم برای تعمیر دیوارها معرفی می شوند.

یک. کاردک بتونه:

 این وسیله برای مخلوط کردن مواد بتونه و پیاده کردن آن بر روی سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله در یکنواخت کردن سطوح و پر کردن حفره های موجود روی آن بسیار کاربردی است. البته قابل ذکر است که که کاردک ها با توجه به نوع تعمیری که قرار است انجام دهند، در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. بنابراین بهتر است قبل از خرید، سطح و ترک ها یا حفره های موجود روی آن را به خوبی مورد بررسی قرار داد.

 

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان 11


دو. کاغذ سنباده:

این وسیله برای مسطح کردن دیوار و سطوح بتونه کاری شده مورد استفاده قرار می گیرد. این کار چسبیدن رنگ به دیوار را قوی تر می کند. البته در صورتی که گرد و غبار ناشی از سنباده زدن سطوح آزاردهنده باشد، می توان با آب گرم و یک اسفنج مرطوب نیز سطح را برای نقاشی آماده کرد.

 

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان 12

 

علاوه بر تمام ابزارها و وسایلی که در بالا اشاره شد، ابزارهایی نیز هستند که اگر چه ممکن است فرآیند نقاشی را ساده تر کنند، اما بدون وجود آن ها نیز می توان پروژه ها را پیش برد. در حقیقت الزامی برای تهیه آن ها وجود ندارد. این ابزارها عبارتند از:

یک. بازکننده درب قوطی رنگ:

این وسیله می تواند درب رنگ را به راحتی باز کند، اما همان طور که در مقاله ” ” اشاره شده است، می توان با سایر ابزارهای موجود نیز این کار را انجام داد.

 

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان 13

 

دو. کیسه پلاستیکی:

در صورتی که فرآیند نقاشی طی چند روز انجام شود، برای پوشاندن غلطک مرطوب و جلوگیری از خشک شدن آن، می توان از کیسه های پلاستیکی مخصوص استفاده کرد.

 

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان 14

 

سه. آستر سینی پلاستیکی:

در صورتی که هنگام استفاده از غلطک رنگ، از سینی رنگ پلاستیکی استفاده می شود، نیازی به تهیه آستر سینی رنگ نیست، زیرا تمیز کردن و پاک کردن رنگ از سطح سینی های رنگ پلاستیکی ساده است. اما در صورت نیاز به آستر شینی رنگ، برای کاهش دادن ضایعات توصیه می شود پس از هر بار از دور انداختن آسترها خودداری شود.

 

 

ابزارهای لازم برای نقاشی ساختمان 15

امتیاز شما به این مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Call Now Buttonتماس و خرید