راهنمای خرید رنگ پلاستیک و 5 نمونه از کاربردهای آن روی سطوح مختلف

رنگ پلاستیک چیست و 5 نمونه از کاربردهای آن روی سطوح مختلف

امروزه نقاشی روشی بسیار متداول برای ترمیم سطوح داخلی و همچنین تکمیل سطوح در فضای باز است. در این راستا، تولیدکنندگان طیف گسترده ای از رنگ ها را ارائه می دهند که در میان آن ها رنگ پلاستیک مورد توجه بسیاری از افراد است. از این رو در این مقاله می خواهیم با رنگ های پلاستیک که شرکت آیسافام نیز به صورت گسترده ای به تولید آن ها مشغول است بپردازیم. بنابراین ابتدا به معرفی انواع رنگ های پلاستیک پرداخته می شود. سپس مزایا و معایب رنگ های پلاستیک به طور مفصل شرح و ارائه می گردد. در قسمت بعد موارد استفاده و کاربردهای این رنگ روی سطوح توضیح داده می شود. سپس به طور خلاصه روش های نگهداری و استفاده از این رنگ مطرح می گردد. در پایان نیز روش پاک کردن رنگ پلاستیک از روی سطوح که به صورت ناخواسته رخ داده است، آموزش داده می شود.

اتاق خواب

معرفی رنگ پلاستیک

رنگ های پلاستیک که بر پایه آب هستند، جزو نخستین انواع رنگ بوده اند و شروع استفاده از آن ها به زمان های خیلی دور در تاریخ برمی گردد. در واقع می توان گفت که از غارنشین ها گرفته تا مصری ها، از رنگ های بر پایه آب برای نقاشی دیوارها و مصارف دیگر استفاده می کردند. با گذشت زمان این رنگ ها بهبود پیدا کرده اند به گونه ای که بشرِ امروز شاهد رنگ های پلاستیک با ویژگی های مختلفی است. اما همواره رنگ های پلاستیک بیشترین استفاده را در نمای داخلی ساختمان مانند سقف و دیوارها داشته اند. رنگ پلاستیک بر پایه پلی وینیل استات برای مصارف ساختمانی نیز برای اولین بار در سال 1338 در ایران تولید و عرضه شد.

رنگ پلاستیک امروزی حاوی ذرات پلاستیکی میکروسکوپیِ چسب، بتونه و رنگدانه هستند که در آب حل می شوند. این رنگ ها محلول در آب هستند، اما در هنگام خشک شدن،تقریبا ضد آب می شوند. چسب استفاده شده در رنگ پلاستیک می تواند از انواع مختلف مواد مانند وینیل باشد. این رنگ ها در دو گروه رنگ تمام پلاستیک و نیم پلاستیک به بازار عرضه می شوند. رنگ تمام پلاستیک نسبت به نوع نیمه پلاستیکی مقاومت خوبی در برابر آب دارد اما پایداری خوبی در برابر رطوبت ندارد. از سوی دیگر رنگ نیم پلاستیک نسبت به نوع تمام پلاستیک از مقاومت کم تری در برابر آب و رطوبت برخوردار است ولی استفاده از  آن ها کاربرد بیشتری دارد. اگر بخواهیم به طور اختصاصی به تفاوت این دو رنگ در برند آیسافام بپردازیم باید بگوییم که رنگ تمام پلاستیک 100 آیسافام دارای کیفیت و ماندگاری بهتری نسبت به رنگ نیمه پلاستیک است و رنگ پلاستیک قابل شستشو مطمئنی به حساب میآید . این محصول، مناسب مشتریانی است که خواستار رنگی مقرون به صرفه و در عین حال دارای پوشانندگی بالا می باشند. این رنگ ها مناسب و ایده آل جهت استفاده در سطوح داخلی مانند سقف ها، نقاشی های قبلی، دیوار گچی خشک شده، پنل گچی و غیره می باشد. از سوی دیگر پوشرنگ نیم پلاستیک جزو پر استفاده ترین رنگ داخلی ساختمان است، این رنگ  آب پایه بوده و در آن از مواد مضر و سرطان زا مانند مشتقات نفتی استفاده نشده است، به همین دلیل مواد به کار رفته در آن به هیچ وجه برای محیط زیست و سلامت انسان خطرناک نیست، بوی کم یکی دیگر از ویژگی های این محصول است. این محصول مناسب مشتریانی است که می خواهند سطح در عین پوشانندگی دچار ترک خوردگی نشود. پوشرنگ نیم پلاستیک 110 آیسافام با توجه به استفاده از مواد با کیفیت بالا، همزمان اقتصادی ترین رنگ نیم پلاستیک آیسافام نیز می باشد. زمان خشک شدن سطحی این رنگ ۲ ساعت می باشد. به طور کلی پیشنهاد می شود از رنگ نیم پلاستیک برای نقاشی دیوارها، سقف های داخلی ساختمان، سقف های دارای نقاشی قدیمی استفاده شود. همچنین این محصول برای سطوح دیگری مانند گچ، چوب، آجر، سیمان نیز قابل استفاده است.

راهنمای خرید رنگ پلاستیک و 5 نمونه از کاربردهای آن روی سطوح مختلف 1

مزایا رنگ پلاستیک

رنگ  پلاستیک رنگی با ایمنی بالا است که برای سلامتی انسان و محیط­ زیست خطری ندارند. اگرچه این رنگ ماندگاری رنگ­ روغنی را ندارد، اما بازه زمانی لازم برای خشک شدن آن کوتاه ­تر از رنگ­ روغنی است. بنابراین در صورتی که نقاشی یک فضا نیاز به سرعت عمل بالایی داشته باشد، بهتر است از رنگ  پلاستیک استفاده شود. با توجه به این ویژگی می­ توان چند لایه رنگ را در یک روز روی دیوار پیاده کرد.

این رنگ­ ها بوی کمی دارند و تمیز کردن آن ­ها ساده است. برای تمیز کردن این رنگ­ ها می ­توان به سادگی از کمی آب و صابون استفاده کرد اما تمیز کردن رنگ روغنی نیاز به صرف زمان و انرژی بیشتری دارد. به همین دلیل استفاده از این رنگ ­ها برای دیوارهای داخلی مناسب ­تر است. نکته مثبت دیگر این رنگ­ ها درمقایسه با رنگ روغنی این است که هزینه کمتری دارند. یکی از معایب این رنگ ­ها ماندگاری کم آن ­ها است، اما با توجه به دوستدار طبیعت بودن و مضرات کمتری که نسبت به رنگ روغنی دارند، انتخاب بسیاری از افراد هستند.

برای جمع ­بندی مطالب فوق می ­توان گفت که مزایا و معایب رنگ پلاستیک به شرح زیر است.

مزایای استفاده از رنگ پلاستیک:

 • عدم نیاز به آماده ­سازی سطوح قبل از نقاشی
 • عدم رشد کپک در سطوح نقاشی شده
 • عدم انتشار مواد سمی
 • قابلیت تمیزشوندگی آسان با آب
 • خشک شدن سریع
 • انعطاف پذیر و مقاوم در برابر ترک خوردگی
 • قابلیت استفاده در تمام سطوح
 • ماندگاری و پایداری با گذشت زمان
 • مقاوم در برابر نور آفتاب

 

معایب رنگ پلاستیک

معایب استفاده از رنگ پلاستیک:

 • عدم ایجاد درخشندگی روی سطوح
 • ماندگاری و دوام کمتر نسبت به سایر رنگ ها
 • امکان لایه لایه شدن در حضور رطوبت

 

راهنمای خرید رنگ پلاستیک و 5 نمونه از کاربردهای آن روی سطوح مختلف 2

 

 

موارد استفاده از رنگ پلاستیک

 

کیفیت رنگ پلاستیک در طی سال های متمادی بسیار بهبود یافته است و اکنون یک پوشش بسیار بادوام بر روی سطوح داخلی و خارجی است. این رنگ ها در قسمت های مختلف ساختمان از استخرهای شنا گرفته تا انبارها، بام ها، نرده ها و کف ها قابل استفاده هستند. این رنگ در گروه رنگ بهداشتی قرار دارد، بنابراین می توان از آن ها در مناطقی که برای عموم آزاد است استفاده کرد. از آن جا که این رنگ ها بوی کم دارند و در حالت ایده آل حاوی فناوری هایی هستند که به طور فعال با باکتری ها، میکروب ها و غیره مبارزه می کنند، برای مراکز تفریحی، بخش های بیمارستانی و خانه های مراقبت مناسبند.

الف) اجرای رنگ پلاستیک روی کفپوش

رنگ پلاستیک برای مناطقی که تهویه آنها دشوارتر است می تواند به کار برده شود. در واقع این رنگ ها برای فضاهایی مانند کفپوش غذاخوری ها بسیار مناسبند. هم چنین این رنگ ها قابل استفاده در مکان هایی هستند که نیاز به نور کم یا متوسط وجود دارد، به عنوان مثال می توان برای نشانه گذاری خطوط عابر پیاده از این رنگ ها استفاده کرد. اما به دلیل انعکاس کم آن ها برای خطوط هشدار به وسایل نقلیه مناسب نیستند. قابل ذکر است که رنگ پلاستیک برای همه سطوح مناسب نیست، زیرا ممکن است خصوصیات چسبندگی ، نحوه برخورد و آب بندی آن ها توسط پوشش های قبلی تحت تاثیر قرار بگیرد و از عملکرد صحیح رنگ پلاستیک جلوگیری کند.

ب) اجرای رنگ پلاستیک روی دیوارها

رنگ پلاستیک به دلیل خاصیت خشک شدن سریع، بوی کم و کاربرد آسان، همیشه برای نقاشی دیوارهای داخلی و خارجی انتخاب مناسبی هستند. از این رنگ ها هم چنین می توان در ریزه کاری ها، کارهای چوبی ابتدایی، سنگ تراشی ، گچ و بتن های داخلی و آستانه های پنجره استفاده کرد. در بسیاری موارد در نقاشی ساختمان نیاز به استفاده از طیف رنگی خاصی است که این طیف رنگی در بازار برای خرید وجود ندارد و باید به طور دستی ساخته شود. پوشرنگهای پلاستیک عمدتا به رنگ پایه سفید در بازار عرضه می شوند که به واسطه مادر رنگ پلاستیک می توان طیف عظیمی از رنگ پلاستیک با تنوع رنگ بالا ایجاد کرد. مادر رنگ پلاستیک آیسافام دارای فام های آبی، زرد، قرمز، سبز، گل ماش و مشکی می باشد و میتوان با ترکیب این رنگ با رنگ های مختلف به طیفی گسترده از انواع رنگ ها دست یافت.

ج) اجرای رنگ پلاستیک روی سقف ها

با توجه به وسعت گسترده برخی از سقف های تجاری، رنگ ها توسط اسپری روی آن ها پیاده می شوند، برخی از انواع رنگ پلاستیک می توانند یک غشای ضخیم عایق و ضد خوردگی را روی سطح موردنظر ایجاد کنند. به طور مشابه، برای سقف های شیب دار، رنگ های ضد آب جایگزین بسیار مناسبی برای ورق آزبست هستند.

د) اجرای رنگ پلاستیک روی فلزات

برخی از انواع رنگ پلاستیک یک پوشش الاستومری ضد آب و ضد خوردگی را هنگام استفاده از قلم مو یا غلطک فراهم می کنند. غشاء ضد خوردگی حاصل از این رنگ در برابر آب، باران های اسیدی،نمکی و محیط های متفاوت مقاومت بالایی دارد و گذشت زمان تاثیر خود را از دست نمی دهد. انواع دیگری از رنگ پلاستیک وجود دارند که می توانند از فلزات در درجه حرارت های بالا محافظت کنند که برای وسایل آتش نشانی، اجاق گازها و دودکش ها بسیار مناسبند. هم چنین برخی از آن ها به گونه ای طراحی شده اند که از سازه های فولادی تا 60 دقیقه در برابر آتش محافظت می کنند.

ه) اجرای رنگ پلاستیک روی چوب

قبل از استفاده از رنگ پلاستیک روی سطوح چوبی، ابتدا باید بررسی کرد که به یک آستر نیاز دارد یا خیر، زیرا برای بهبود چسبندگی برخی از محصولات به سطح مورد نظر باید از آسترها استفاده کرد اما سایر محصولات را می توان مستقیما روی سطح چوبی پیاده نمود. رنگ پلاستیکِ مخصوص چوب، یک پوشش محافظ بیرونی و ضد آب با ثبات رنگی بسیار مناسب و چرخه نگهداری طولانی روی سطح مورد نظر ایجاد می کند که محافظ بسیار خوبی در برابر آب و هوا است.

 

راهنمای خرید رنگ پلاستیک و 5 نمونه از کاربردهای آن روی سطوح مختلف 3

 

و) اجرای رنگ پلاستیک روی رنگ روغنی

پیاده کردن رنگ پلاستیک روی سطوحِ بدون رنگ یا پوشیده شده با رنگ پلاستیک به سادگی و با در نظر گرفتن نکات فوق قابل انجام است. اما اگر سطح مورد نظر قبلا با رنگ روغنی پوشیده شده باشد برای رسیدن به یک پوشش مناسب باید مواردی را در نظر داشت. در قدم اول و قبل از پیاده کردن رنگ پلاستیک روی رنگ روغنی باید از پوشش روغنی آن رها شد. از آنجا که رنگ پلاستیک مبتنی بر آب است به خوبی به سطح براق رنگ روغنی نمی چسبد بنابراین باید تا آنجا که ممکن است سطح براق را از روی آن جدا کرد. برای این کار می توان از کاغذ سنباده ریز استفاده کرد و آن را روی تمام سطح کشید. باید توجه نمود که هدف از این مرحله پاک کردن تمام رنگ نیست، فقط باید سطح مورد نظر را به خوبی تمیز کرد تا کاملا  نرم و صاف شود. سپس باید آن را با یک پارچه پاک نموده تا هرگونه گرد و غبار از روی آن برداشته شود.

در گام بعد و قبل از استفاده از رنگ پلاستیک می توان سطح را با تری سدیم فسفات رقیق شده نیز تمیز کرد. زیرا این ماده شن، ماسه، خاک و آهک را که می تواند باعث کاهش چسبندگی رنگ پلاستیک شود را،از سطح رنگ روغنی خارج می کند. باید توجه نمود که در این مرحله حتما باید از دستکش و عینک ایمنی استفاده کرد و سطح را با یک اسفنج نرم که به محلول آغشته است پاک نمود. سپس باید اثرات آن را با یک اسفنج مرطوب تمیز کرده و زمانی را برای خشک شدن آن در نظر گرفت.

در مرحله بعد باید در نظر داشت که همیشه هنگام پیاده کردن رنگ پلاستیک روی رنگ روغنی باید از رنگ آستر مناسب استفاده کرد. در حقیقت برای پوشش تمام نواقص و لکه های رنگ روغنی، جلوگیری از لایه لایه شدن رنگ پلاستیک و رسیدن به یک پوشش یکنواخت از آن، توصیه می شود که از یک یا دو لایه رنگ آستر استفاده شود.

در پایان بهتر است حداقل دو لایه رنگ پلاستیک را با استفاده از یک قلم موی مناسب یا غلطک روی رنگ روغنی پیاده کرد و در هر مرحله زمان کافی را برای خشک شدن لایه ها در نظر گرفت.

 

نحوه نگهداری و استفاده از رنگ پلاستیک

توصیه می شود که رنگ پلاستیک در محیط های خشک و در دمای بین 5-30 درجه سانتیگراد نگهداری شوند به گونه ای که در مجاورت تغییرات درجه حرارت نباشند تا از شکل گیری قطرات آب در آن ها جلوگیری شود. این رنگ ها دارای حداقل درجه حرارت برای استفاده هستند، به عبارت دیگر رنگ پلاستیک معمولا در بازه 8-10 درجه سانتیگراد و با حداکثر رطوبت 80٪ در هوا به کار برده می شود که بی توجهی به این نکته می تواند به رنگ آسیب برساند و زمان لازم برای پیاده سازی یا خشک شدن آن را تحت تاثیر قرار دهد  و گاهی می تواند محصول را کاملا از بین ببرد.

رنگ پلاستیک معمولا به زمان کوتاهی برای خشک شدن نیاز دارد که یکی از محاسن آن ها محسوب می شود اما گاهی این ویژگی هنگام استفاده از قلم مو یا غلطک می تواند از نظر زیبایی شناسی مشکل ساز باشد، زیرا یک دست کردن رنگ را به چالش می کشد. برای حل این مشکل می توان رنگ را به کمک حلال های مناسب (مانند آب) کمی رقیق کرد و یا قلم مو و غلطک را بدون وقفه روی سطح مورد نظرکشید. در واقع توصیه می شود که رنگ پلاستیک را در یک مرحله پیاده کرده و استفاده از لایه های دوم و سوم رنگ را به حداقل رساند.

 

 

راهنمای خرید رنگ پلاستیک و 5 نمونه از کاربردهای آن روی سطوح مختلف 4

 

 

روش های پاک کردن رنگ پلاستیک از سطوح

اجرای رنگ در محیط خانه می تواند منجر به ایجاد لکه های رنگ بر روی وسایل یا سطوح مثل شیشه شود که ناخوشایند است. خوشبختانه ، از بین بردن رنگ پلاستیک فرآیندهای نسبتا ساده ای دارد که می تواند چاره ساز باشد. رنگ پلاستیک نسبت به رنگ روغنی بسیار آسان تر از بین می روند. با این حال، مهم ترین عامل برای تمیز کردن آن ها زمان است. با گذشت زمان رنگ ها خشک  شده و پاک کردن آن ها سخت تر می شود. هر چه زمان کوتاه تری از پیاده سازی رنگ گذشته باشد، فرآیند تمیز کردن آن ساده تر است.

به طور کلی برای تمیز کردن رنگ پلاستیک ، به راحتی می توان از آب گرم و صابون استفاده کرد و نیازی به حلال های نامطبوع احساس نمی شود. بنابراین برای پاک کردن این رنگ از روی سطوح می توان روش کلی زیر را دنبال کرد. ابتدا باید یک سطل آب گرم را آماده کرده و مقداری صابون به آن اضافه و کاملا مخلوط کرد. سپس باید یک پارچه نرم را با محلول به دست آمده مرطوب کرد و سطوح مورد نظر را با آن پاک کرد. در این مرحله نباید از پارچه های زبر استفاده کرد زیرا ممکن است خراش یا نقشی بر روی سطح باقی بگذارند. اگر با این کار رنگ از روی سطح پاک شد، باید محل آن را با آب تمیز شسته و خشک کرد. اما اگر رنگ از بین نرفت، باید از پاک کننده های سطح استفاده کرد، این پاک کننده ها دارای سطح ساینده بسیار ناچیزی هستند و می توانند بسیاری از لکه ها را بدون آسیب رساندن به سطح آن از بین ببرند. در پایان مجددا باید اسفنج را با آب ساده مرطوب کرده و سطح را کاملا پاک کرد.

البته روش های دیگری برای پاک کردن رنگ پلاستیک از روی سطوح مختلف وجود دارد که در ادامه به آن ها پرداخته می شود.

 

پاک کردن رنگ پلاستیک از روی چوب

در ابتدا و در صورت امکان می توان مقداری از رنگ را به کمک یک جسم تیز مثل چاقو تمیز کرد. سپس باید یک چهارم فنجان آب لیمو و سه چهارم فنجان الکل را در یک کاسه کوچک مخلوط نمود. پس از مخلوط کردن و یک دست شدن، باید محلول را روی یک پارچه نرم ریخته و روی سطح موردنظر کشید تا رنگ را از آن جدا کند. در گام بعد باید با استفاده از یک برس نایلونی نرم یا مسواک، رنگ را کاملا از روی چوب برداشت. در پایان باید محل موردنظر را با یک پارچه مرطوب تمیز کرد.

پاک کردن رنگ پلاستیک از روی دیوار

برای پاک کردن لکه های رنگ از روی دیوار ابتدا باید در یک گالن آب، حدود نصف قاشق چای خوری صابون ریخته و  آن را تکان داد. سپس باید یک اسفنج را برداشته و داخل سطل فرو برد.  سپس آن را فشار داده تا مایع اضافی آن خارج شود زیرا نباید هنگام تمیز کردن رنگ را خیس کرد. سپس می بایست با اسفنج دیوار را پاک کرد تا هرگونه گرد و غبار از روی آن از بین برود. اگر رنگ تازه باشد این کار به تنهایی می تواند رنگ را تمیز کند. باید توجه داشت که این کار باید به آرامی انجام شود. سپس باید منتظر ماند تا سطح موردنظر در مجاورت هوا خشک شود. در گام بعد باید یک تیغ را با زاویه 45 درجه نگه داشته و روی لکه رنگ کشید تا از روی دیوار بلند شود. اگر در این مرحله قسمتی از رنگ اصلی بلند شود، می توان آن را پر کرده و مجددا رنگ کرد. در این مرحله می توان مقداری الکل را روی یک پارچه نرم ریخته و با فشار کم انگشت لکه های رنگ را پاک کرد.

پاک کردن رنگ پلاستیک از روی پارچه

پاک کردن رنگ پلاستیک از روی پارچه به مراتب راحت تر از رنگ روغنی است. برای این کار روش های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به آن پرداخته می شود. قابل توجه است که در تمام این روش ها باید نکاتی را در نظر داشت. ابتدا باید تمام محلول های تمیز کننده را روی قسمت کوچکی از پارچه تست کرد تا اگر باعث لک شدن پارچه می شود، استفاده از محلول را متوقف کرده و روش دیگری را امتحان کرد. بنابراین باید تمام محلول های تمیز کننده را به مدت 5-10 دقیقه روی قسمت موردنظر قرار داد تا از عدم تأثیر آن بر رنگ پارچه مطمئن شد. همچنین باید برچسب های مخصوص شستشوی انواع پارچه را مطالعه و طبق دستور آن عمل کرد. در عین حال می توان از نکات ذکر شده روی جعبه های رنگ نیز برای شستشوی پارچه بهره گرفت. در پایان باید توجه داشت که همواره پاک کردن لکه های رنگ قبل از خشک شدن آن ها بسیار ساده تر است.

از بین بردن لکه با دست

ابتدا باید رنگ اضافی و خشک شده را به کمک یک جسم تیز مثل چاقو از روی پارچه تمیز کرد. با این کار رنگ کمی سبک تر می شود. سپس باید پارچه را برعکس کرده و زیر آب گرم نگه داشت تا رنگ از آن خارج  و برای شستشو با مواد شوینده آماده شود. در گام بعد باید یک فنجان آب گرم را با 2-3 قطره صابون به خوبی مخلوط کرد. از این محلول می توان به عنوان یک ماده پاک کننده خفیف استفاده کرد تا رنگ پلاستیک تا حد ممکن از پارچه خارج شود. سپس باید یک اسفنج را در محلول فرو برده و چندین بار روی لکه کشید. با این کار مواد شوینده به قسمت موردنظر منتقل می شود و مقداری از رنگ را بلند می کند. باید توجه کرد که نباید لکه را مالش داد زیرا ممکن است رنگ را به قسمت های عمیق تر پارچه منتقل کند. در پایان باید اسفنج و پارچه را زیر آب گرم شست تا مواد شوینده و رنگ  از روی آن ها پاک شود. ممکن است برای تمیز کردن کامل رنگ نیاز باشد تا این مراحل را چندین بار تکرار کرد.

از بین بردن لکه های قدیمی

برای این کار باید مقدار کمی الکل را روی لکه رنگ ریخت و محل موردنظر را با مسواک پاک کرد. این کار را باید تا زمانی که لکه به طور کامل برداشته شود ادامه داد، سپس باید لباس را زیر آب گرم شست. اگر رنگ برای مدت طولانی تری روی پارچه مانده باشد، ممکن است برداشتن آن سخت تر باشد.

 

سوالات متداول

 

آیا رنگ پلاستیک قابل شست و شو است؟

رنگ های پلاستیک در درجات کیفی مختلفی تولید می شوند که با توجه به کیفیت این رنگ ها تست شست و شو آن ها متفاوت است که در این میان بالاترین مقاومت را رنگ تمام پلاستیک نسبت به رنگ نیم پلاستیک داراست.

به طور کلی می توان گفت که رنگ های پلاستیک مقاومت چندانی در برابر آب ندارند و چندان قابل تمیزشوندگی با آب نیستند.

 

 

آیا رنگ پلاستیک را روی دیوار می توان اجرا کرد؟

این رنگ کاملا بر روی دیوار قابل اجراست ولی معمولا از رنگ های نیمه پلاستیک به دلیل عدم براقیت و عدم مقاومت در برابر آب، کمتر بر روی سطح دیوار استفاده می کنند و این رنگ با توجه به مطالب ذکر شده بیشتر برای سقف قابل استفاده است.

 

 

آیا حلال رنگ پلاستیک آب است یا آن را باید با حلال نفتی(تینر) رقیق کرد؟

رنگ های پلاستیک بر پایه آب ساخته می شوند و از آب پایه بودن آن ها مشخص است که حلال این رنگ ها برای رقیق کردن آب است.

البته باید توجه داشت که برای رقیق کردن رنگ های پلاستیک باید از آب بدون آلودگی استفاده کرد.

 

روش های پاک کردن رنگ پلاستیک از روی سطوح به چه شکل است؟

به دلیل اینکه رنگ های پلاستیک مبتنی بر آب ساخته می شوند،پاک کردن آن ها از روی سطوح بسیار ساده است و به راحتی با آب گرم و صابون از روی سطوح پاک می شوند.

برای توضیحات تکمیلی می توانید در همین مقاله قسمت روش های پاک کردن رنگ پلاستیک از سطوح را مطالعه نمائید.

 

 

 

4.6/5 - (7 امتیاز)

مطالب مرتبط

8 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام و درود. بسیار خوب و آموزنده بود. از شما سپاسگزارم.

  پاسخ
  • امین اسکندری (پشتیبان سایت)
   1400-08-19 4:31 ب.ظ

   با سلام،
   خوشحالیم که توانسته ایم مطالب مفیدی را برای شما آماده کنیم.
   سپاس از همراهی شما…

   پاسخ
  • امین اسکندری (پشتیبان سایت)
   1400-11-10 4:32 ب.ظ

   با سلام،
   سپاس از حسن توجه شما.

   پاسخ
 • نوشته ی روی ظرفها بسیار زیباست.

  پاسخ
 • farajisiyavash59@gmail.com
  1400-09-06 4:11 ب.ظ

  سلام
  میشه رنگ پلاستیکو روی دیواری استفاده کرد که سنگ کاری شده
  از این سنگ های شبی سرامیک صاف و سیقلی
  مرسی

  پاسخ
  • امین اسکندری (پشتیبان سایت)
   1400-11-10 4:39 ب.ظ

   با سلام،
   این کار امکان پذیر است ولی ابتدا باید زیر کار شما آماده رنگ آمیزی شود،برای این کار ابتدا باید با بتونه یا هر زیر کار دیگری سطح مورد نظرتون را آماده کنید تا از ورقه شدن رنگ جلوگیری کنید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Call Now Buttonتماس و خرید