3 مرحله برای تعمیرات دیوار تا رنگ

3 مرحله برای تعمیرات دیوار تا رنگ

مهم ترین قدم برای داشتن یک رنگ آمیزی موفق، آماده سازی دیوارها و فضای مربوط به آن است. پیاده سازی این کار در چند مرحله ساده انجام می شود.

این 3 مرحله برای تعمیرات دیوار تا رنگ شامل: آماده کردن محیط،بتونه کاری و در نهایت آماده شدن برای  رنگ آمیزی دیوارها است .

پس با ما تا آخر این مقاله همراه باشید وپیشنهاد میکنم برای راحت انتخاب کردن رنگها برای رنگ آمیزی از مقاله شجاعت استفاده از رنگ ها که در سه قسمت توسط شرکت آیسافام تدوین شده است مطالعه کید.

شجاعت استفاده از رنگ ها قسمت اول

شجاعت استفاده از رنگ ها قسمت دوم

شجاعت استفاده از رنگ ها قست سوم

قسمت اول : آماده کردن محیط

برای پاکسازی ابتدا باید مبلمان و وسایل موجود در اتاق را به فضای دیگری انتقال داد. وسایل سنگین وبزرگی را که نمی توان حرکت داد ، می بایست در مرکز اتاق قرار گیرد به طوری که تا اندازه مناسب از دیوارها فاصله داشته باشند. اگر وسیله ای در اتاق باقی ماند برای محافظت از آن، باید سطح آن را با پلاستیک پوشاند.و همچنین تمام اجزای روی دیوار مانند کلید برق،پیریز،ترموستات و غیره را جدا کرد و اگر قابل جدا سازی نیستند می توان به کمک نوار نقاشی آن را  پوشش داد.

آماده کردن محیط برای تمیز کردن دیوار

بعد از اینکه تمامی وسایل را جمع آوری کردید یک پارچه یا پلاستیک روی زمین پهن کنید و از روزنامه و ملحفه روتختی خودداری کنید به علت اینکه به خوبی نمیتواند از خیس شدن کف جلوگیری کند. لازم نیست که کل اتاق را پوشش دهید بلکه فقط آن قسمتی که میخواهید کار کنید و احتمال میدهید که رنگ بپاشد.

یک پارچه را بر زمین پهن کنید

تمیز کردن دیوار یکی از مهم ترین بخش های کار است. دراین راستا ابتدا باید خاک و گرد و غبار روی دیوارها را با یک پارچه خشک تمیز، پاک کرد. در گام بعد می توان گفت که اغلب دیوارها را می توان با یک اسفنج و یک سطل آب گرم تمیز کرد. اما دیوارهایی مثل دیوارهای آشپزخانه نیاز به زمان بیشتری دارند، زیرا این دیوارها روغنی هستند. برای تمیز کردن آن ها باید از مواد شوینده مناسب استفاده کرد.

سطح دیوار را به آرامی تمیز کنید

اما روش دیگری که برای تمیز کردن دیوارها وجود دارد این است که باید دو گالن آب با یک یا دو فنجان سرکه سفید و نصف قاشق غذاخوری مواد شوینده مخلوط نمود. سپس دیوارها را با اسفنج یا پارچه تمیز و محلول به دست آمده و به صورت از بالا به پایین تمیز کرد. قابل توجه است که یک ماده شوینده یا یک مایع ضد چربی برای از بین بردن کثیفی و لکه ها می تواند در محلول فوق استفاده شود. توصیه می شود که با استفاده از یک پارچه خشک و تمیز اثرات لکه ها را به طور کامل از بین ببرید.

روی دیوار اگر ترک یا حفره ای وجود داشت آن را پر کنید و بعد از آن بتونه کاری کنید و سمباده کشی کنید چون کمک بزرگی به چسبیدن رنگ به دیوار میکند و در آخر رنگ آمیزی را شروع کنید

قسمت دوم: بتونه کاری

مرحله بتونه کاری

بتونه کمک شایانی به چسبیده شدن رنگ به دیوار و کاهش لایه های رنگ میکند و همچنین کمک به اینکه شما میخواهید رنگ روشن تر یا تیره تری داشته باشد میکند. وقتی شما یک دیوار از قبل رنگ شده را رنگ میکنید لازم نیست از آستری استفاده کنید اما اگر یک دیوار بدون رن را برای اولین بار رنگ کنید حتما لازم است که اول بتونه کارکنید و سپس آن را رنگ کنید

پخش کردن بتونه روی دیوار

بتونه را روی سطح دیوار پخش کنید و حواستان باشد که کل دیوار را پوشش دهد و ناهماهنگی وجود نداشته باشد چون در رنگ نهایی شما تاثیر بسزایی دارد و به کمک یک قلمو قسمت های کنار دیوار و همچنین قسمتهایی که دسترسی آن مشکل است را بکشید و تمام تلاشتان را بکنید تا قسمت های زاویه دار یا کناره های دیوار و غیره با دیوار یک دست باشد

بعد از انجام این کار به مدت 4 ساعت اجازه بدید تا دیوار استراحت و خشک شود اگر روی دیوار خیس رنگ آمیزی شود باعث کدر شدن رنگ یا در لایه های بعدی ایجاد لکه شود و حتما در محیط مورد نظر راه تهویه داشته باشید تا هوا به خوبی جریان داشتته باشد

استراحت دادن دیوار بعد از بتونه

قسمت سوم:رنگ آمیزی دیوار

قبل از رنگ آمیزی باید رنگ مورد نظر خودرا انتخاب کنید و تمامی وسایل رنگ آمیزی مانند سینی رنگ،غلطک،قلمو، سطل رنگ موردنظر،فویل و غیره را آماده کنید و حتما از رپوش،ماسک،دستکش استفاده کنید. در رنگ را باز کنید وداخل یک ظرف بزگتر بریزید و با استفاده از یک تکه چوب بلند و یا همزن برقی هم بزنید تا رنگ یکدست شود وبافت یکسانی پیدا کند.

نحوه کشیدن غلطک روی دیوار

وقتی که رنگتان آماده شد قلمو را در رنگ فرو برده و از قسمت هایی مانند لبه دیوار،قسمت هایی که دسترسی آن مشکل است را رنگ میکنید و برای رنگ کردن بقیه دیوار با استفاده از غلطک رنگ آمیزی کنید و قسمت میانه دیوار بهتر است غلطک را به صورت M یا W روی دیوار بکشید تا کاملا پر شود.

حتما بین هرلایه به مدت  2 الی 4 ساعت اجازه دهید تا رنگ خشک شود تا بتوانید لایه بعدی را اعمال کنید معمولا دیوارها به دو لایه رنگ احتیاج دارد.

اجازه دهید رنگ تا شب روی دیوارتان بنشیند و اخرین بررسی را انجام دهید تا مطمئن شوید اثری از ناهماهنگی،لکه و غیره وجود نداشته باشد و به هیچ عنوان سطح رنگ را لمس نکید و معمولا چیزی حدود 24 الی 48 ساعت طول میکشد تا رنگ در داخل خانه خشک شود

هشدار

  1. تا زمانی که دیوارها کاملا خشک نشده است کودکان و حیوانات خانگی را دور نگه دارید
  2. تمام نکات ایمنی هنگام استفاده از نردبان و چهار پایه را رعایت کنید
  3. اگر پریز برقی را باز کردید که محافظت شده نیست در هنگام رنگ زدن حواستان باشد آن را لمس نکنید.
5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Call Now Buttonتماس و خرید