آموزش گام به گام نقاشی ساختمان (قسمت اول آماده سازی های لازم پیش از نقاشی)

قلم و غلتک نقاشی ساختمان

در مجموعه مقالات «آموزش گام به گام نقاشی ساختمان» شرکت رنگسازی آیسا فام اطلاعاتی را در اختیار خواننده قرار می دهد تا به کمک آن ها بتوانند به صورت گام به گام، مراحل لازم برای داشتن یک نقاشی موفق را سپری کند. در اولین مقاله از این سری مقالات آموزش گام به گام به آماده سازی های لازم پیش از نقاشی پرداخته می شود. اطلاعات لازم در این زمینه در ادامه آورده شده است.

 

 

 

 آموزش گام به گام آماده ­سازی های لازم پیش از نقاشی

در این قسمت مراحل لازم برای آماده کردن فضای مورد نظر برای نقاشی ارائه می شود. نقاشی فضای داخلی ساختمان میتواند روح تازه ای به دکوراسیون منزل شما بدهد. مهم ­ترین گام برای داشتن یک رنگ ­آمیزی موفق، آماده ­سازی دیوارها و فضای مربوط به آن است. پیاده ­سازی این کار در چند گام انجام می­ شود. اگرچه ممکن است تمام دیوارهای یک اتاق نیازی به گذراندن تمام این مراحل نداشته باشند اما توصیه می­ شود که پس از بررسی تمام آن­ ها اقدام به رنگ ­آمیزی اتاق شود. این مراحل در هفت گام انجام می شوند که شامل، پاک سازی اتاق، تعمیر شکاف های موجود در دیوارها، تعمیر ترک های موجود در دیوارها، از بین بردن کپک های روی دیوار، سنباده زدن دیوارها،  تمیز کردن دیوارها پیش از نقاشی و استفاده از آستر می شود. این مراحل در ادامه به طور کامل شرح داده می شوند.

 

گام اول. پاک سازی اتاق

برای این کار ابتدا باید مبلمان و وسایل موجود در اتاق را به فضای دیگری منتقل کرد. وسایل بزرگی را که نمی توان جا به جا کرد، می بایست در مرکز اتاق قرار داد به طوری که تا حد امکان از دیوارها فاصله داشته باشند. اگر وسیله ای در اتاق باقی ماند برای محافظت از آن، باید سطح آن را با پلاستیک یا ورقه های قدیمی پوشاند.

سپس باید تمام وسایل تزیینی، آویزها، پرده ها، لوستر و وسایل از این دسته را از دیوارها جدا کرده و به فضای دیگری منتقل کرد. پیشنهاد می شود که پیج و مهره یا میخ هایی که امکان استفاده مجدد از آن ها وجود دارد را در یک کیسه پلاستیکی قرار داده تا پس از پایان نقاشی مجددا از آن ها استفاده کرد. همچنین بهتر است صفحه کلیدهای برق و کلید و پریزهای مربوط به آن ها را باز کرده و از آن ها نگهداری کرد تا مجددا متصل شوند.

سپس باید قسمت هایی از اتاق مانند لبه های پنجره ها و درها و همچنین تمام قرنیز ها را با پوشش چسبی مناسب پوشاند. این پوشش ها، با چسب ها و پوشش های معمولی متفاوت است زیرا به طور خاص طراحی شده اند که پس از رنگ آمیزی به راحتی از دیوارها جدا شوند. می توان از یک چاقوی تمیز برای محکم چسباندن این پوشش ها استفاده کرد. حتی می توان تمام سطح پنجره ها را با کاغذ پلاستیکی یا پوشش هایی مانند این پوشاند تا شیشه در برابر پاشیده شدن رنگ به صورت تصادفی محافظت شود. بهتر است پس از پایان نقاشی هر چه سریعتر این پوشش ها را از روی سطوح برداشت و از خشک شدن آن ها در کنار رنگ خودداری کرد.

در پایان باید پارچه های بزرگی را روی زمین و کف اتاق پهن کرد تا تمام کف و گوشه های اتاق را پوشش دهد. برای ایجاد یک لایه محافظ قوی تر می توان قبل از پهن کردن پارچه ها، آن ها را از وسط تا کرد. اگر پروژه نقاشی شامل رنگ آمیزی سقف نیز می شود باید این مرحله را با دقت بیشتری انجام داد، چون مسلما قطراتی از رنگ روی زمین خواهد ریخت.

 

 

 

پاک سازی اتاق

 

 

 

گام دوم. تعمیر شکاف های موجود در دیوارها

دیواره ها می توانند به صورت های مختلفی، از شکاف ها و ترک ها گرفته تا حفره های بزرگ آسیب ببینند. هر مشکلی راه حل متفاوتی دارد که تا حد زیادی بستگی به میزان خسارت دارد. در این قسمت دستورالعمل هایی برای برطرف کردن انواع مختلفی از مشکلات ارائه می شود.

الف. تعمیر شکاف های کوچک روی دیوار. 

سوراخ های کوچک معمولا بخاطر وجود میخ ها یا پیچ ها ایجاد می شوند و خیلی سریع و به راحتی ترمیم می شوند. در صورتی که شکاف های به وجود آمده خیلی کوچک باشند، میتوان از چسب آکواریوم برای تعمیر آن ها استفاده کرد. برای این کار باید حجم کمی از چسب آکواریوم را برداشته و با کمک انگشت که از قبل مرطوب شده است، محل مورد نظر را صاف کرد. اما برای تعمیر شکاف های کوچک که با چسب آکواریوم قابل تعمیر نیستند، باید از یک کاردک بتونه کوچک و خمیر اسپاکل (spackling paste) استفاده کرد. سپس باید با کاردک مقدار کمی خمیر را روی سوراخ پخش کرد. باید توجه کرد که نباید مقدار زیادی از خمیر را روی کاردک قرار داد، زیرا معمولا برای این حجم از شکاف ها، خمیری به اندازه یک نخود کفایت می کند.

در گام بعد باید سطح خمیر را با کاردک صاف کرد. هدف از این کار این است که فضای خالی روی دیوار تا حد امکان پر و یکپارچه شود. سپس باید با استفاده از یک پارچه مرطوب، خمیر اضافی را که ممکن است روی دیوار و اطراف شکاف باقی مانده باشد، را کاملا برداشت. در پایان باید زمانی را برای خشک شدن خمیر در نظر گرفت و سپس در صورت لزوم لکه را رنگ کرد. گاهی اوقات شکاف به قدری کوچک است که نیازی به نقاشی مجدد وجود ندارد.

 

 

 

تعمیر شکاف

 

 

ب. تعمیر شکاف هایی به اندازه «توپ پینگ پونگ» روی دیوار. 

برای تعمیر شکافی به اندازه توپ پینگ پونگ به ابزارهایی مثل نوار مش فایبرگلاس، ماده پرکننده، کاردک 4 اینچی و کاغذ سنباده 220 نیاز است. برای شروع کار ابتدا باید نوار مش فایبرگلاس را روی سوراخ چسباند، سپس فضاهای خالی اطراف وصله  را با ماده پرکننده و بتونه پر کرد. در گام بعد باید حداقل 24 ساعت صبر کرد تا بتونه روی شکاف خشک شود. پس از خشک شدن باید لکه های به وجود آمده را با کاغذ سنباده 220  صاف کرد. این کار را باید تا زمانی که مرز بین شکاف و دیوار از بین برود، ادامه داد. برای نتیجه بهتر توصیه می شود که قسمت های ترمیم شده با یک آستر مناسب رنگ زده شود. برای این کار باید از یک قلم موی کوچک استفاده کرد و یک لایه آستر فقط روی ترک ها و شکاف های ترمیم شده پیاده کرد.

 

 

تعمیر شکاف بزرگتر

 

 

ج. تعمیر شکاف های بزرگ روی دیوارهای خشک.

برای تعمیر این نوع آسیب ها به کاردک، صفحه های ترمیم، سنباده، چاقو و ماده پرکننده یا بتونه نیاز است. اگر شکاف بزرگ باشد باید از صفحه های ترمیم دیوار استفاده کرد. برای این کار باید در مرکز ناحیه آسیب دیده برش هایی روی دیوار ایجاد کرد تا بتوان صفحه ترمیم را روی آن نصب کرد. سپس باید صفحه ای به اندازه شکاف موجود روی دیوار برش زد و سپس به کمک پیچ آن را به دیوار متصل نمود. در گام بعد باید از بتونه یا ماده پر کننده استفاده کرد و آن را اطراف درزهای صفحه مالید. در این زمان باید از نوارهای مش فایبرگلاس استفاده کرد و دور تا دور محل موردنظر را پوشاند. سپس باید یک لایه بتونه را روی آن پیاده کرده و زمانی (یک شب) را برای خشک شدن آن منظور کرد. پس خشک شدن، باید از سنباده 220 استفاده کرد و سطح بتونه را کاملا صاف و یک دست نمود.

قابل توجه است که همواره یکی از مشکلات استفاده از وصله، عدم تطابق بافت وصله و دیوار اصلی است. بنابراین برای رفع این مشکل باید از سطوح نازک گچ استفاده کرده و روی آن یک لایه آستر زد. پس از آن باید کل دیوار را با لایه دوم آستر پوشاند.

 

 

تعمیر شکاف روی دیوار خشک

 

 

 

د. تعمیر شکاف های بزرگ روی دیوارهای گچی.

برای انجام این ترمیم نیاز به وصله گچی، ماله و بتونه، پیچ و سنباده است. برای این کار ابتدا آن را با لبه کاردک کمی گسترده تر کرد تا پرکننده های مورد نظر به راحتی وارد آن قسمت شده و آن را به خوبی پر و یک دست کند. در این مرحله باید از یک چاقو یا کاردک استفاده کرد تا بتوان ناحیه اطراف شکاف را به طور کامل پر نمود اما قبل از پر کردن هر قسمتی روی دیوار، ابتدا باید هر نوع رنگ یا گچ شل را به آرامی از اطراف شکاف جدا کرد تا بتوان کل منطقه آسیب دیده را مشخص نمود. سپس و در صورت نیاز می توان وصله گچی را روی محل آسیب دیده پرچ کرد.

در گام بعدی باید ناحیه اطراف محل آسیب دیده را با یک قلم موی کوچک شست. برای این کار می بایست یک قلم مو یا مسواک کوچک را با آب مرطوب کرده و لبه های شکاف را که روی دیوار قرار داد را برای پر کردن آماده و مرطوب کرد. با انجام این کار پر کننده کاملا آهسته خشک شده و در نتیجه از چروک یا لایه لایه شدن آن جلوگیری می شود.

سپس باید با استفاده از کاردک، پرکننده را روی شکاف قرار داد. برای این کار ابتدا باید مقدار مناسبی از ماده موردنظر را روی یک کاردک بتونه قرار داده و با فشار دادن تیغه آن بر روی ناحیه، ماده پر کننده را روی شکاف مالید. باید توجه داشت که بهتر است فقط با حرکت دادن تیغه در یک جهت، سطح را تا حد ممکن به طور مساوی پوشاند. برای جلوگیری از ایجاد سطح ناهموار هنگام خشک شدن، باید هرگونه بتونه اضافی را از روی دیوار برداشت.

پس از این کار، باید زمانی را برای خشک شدن ماده پر کننده در نظر گرفت. سپس برای صاف کردن سطح آن می بایست از یک سمباده استفاده کرد. باید سمباده را به خوبی روی سطح کشید تا بتونه های اضافه از بین رفته و سطح دیوار هموار و یکنواخت شود. برای نتیجه بهتر توصیه می شود که قسمت های ترمیم شده با یک آستر مناسب رنگ زده شود. برای این کار باید از یک قلم موی کوچک استفاده کرد و یک لایه آستر فقط روی ترک ها و شکاف های ترمیم شده پیاده کرد.

 

 

 

تعمیر شکاف روی دیوار گچی

 

 

 

گام سوم. تعمیر ترک ها موجود در دیوارها

الف. تعمیر ترک در دیوارهای خشک. برای این کار باید از بتونه کمک گرفت، استفاده از بتونه های پیش ساخته برای افراد بی تجربه و مبتدی گزینه بهتری است. سپس باید یک شکاف به صورت V در امتداد ترک ایجاد کرد که به ماندگاری بتونه کمک خواهد کرد. ابعاد این شکاف باید در حدود 3 تا 5/6 میلی متر باشد. سپس به کمک جاروبرقی باید هر نوع گردوغبار موجود در ترک ها را خارج کرد.

 

 

تعمیر ترک

 

 

 

در گام بعد باید لایه های بتونه را روی ترک پیاده کرد. برای این کار می توان از کاردک 7 یا 10 سانتی متری استفاده کرد. پس از پیاده کردن هر لایه باید زمانی را برای خشک شدن آن منظور کرد. این زمان با توجه به نوع بتونه می تواند از 45 دقیقه تا 24 ساعت طول بکشد. اگر ترک ها عمیق تر از 5/6 میلی متر باشد، ممکن است لازم باشد قبل از خشک شدن بتونه از نوار مش یا نوار کاغذی استفاده کرد. به این صورت که آن را به لایه اول فشار داد تا کاملا محکم شود. توصیه می‌ شود که لایه ها نازک باشند تا هر چه سریع تر بافت بتونه و دیوار یکنواخت شود.

پس از خشک شدن بتونه، باید آن را سنباده زد تا سطح آن صاف و یک دست شود. برای جلوگیری از استنشاق ذرات همیشه باید از ماسک گرد و غبار استفاده کرد. کاغذ سنباده 80 می تواند برآمدگی های بزرگتر را از بین ببرد در حالی که می توان از کاغذ سنباده 120 برای انجام ظریف کاری های نهایی استفاده کرد. برای کسب نتیجه بهتر توصیه می شود که پس از خشک شدن هر لایه آن را به خوبی سنباده زده تا سطح پایانی کاملا یکنواخت شود. در پایان باید یک لایه آستر روی ترک پیاده کرد تا پس از پایان نقاشی، قسمت تعمیر شده با قسمت های دیگر دیوار متفاوت نباشد.

ب. تعمیر ترک در دیوارهای گچی. در این نوع از دیوارها و در اولین گام باید سطح ترک را بررسی کرد. برای این کار ابتدا باید به آرامی بر روی دیوار در نزدیکی ترک فشار وارد کرد. اگر این فشار به راحتی انجام شود یا دیوار خم شود، احتمالاً سطح گچ جدا یا جا به جا شده است و با تعمیرهای ساده اصلاح پذیر نیست و باید با از یک فرد متخصص کمک گرفت. اما در غیر این صورت می توان گام های زیر را دنبال کرد.

اگر عرض ترک کمتر از 5/6 میلی متر باشد، باید با استفاده از یک کاردک کمی آن را بزرگتر کرد. اگرچه این کار منجر به بزرگتر شدن ترک می شود اما باعث می شود که بتونه و مواد پر کننده به خوبی در آن قرار بگیرد. سپس باید یک لایه از بتونه را روی ترک پیاده کرد. این کار را می توان با یک کاردک 10 سانتی متری انجام داد. این بتونه را هم بهتر است در لایه های نازک روی ترک زد. سپس باید یک لایه نوار مش فایبرگلاس را روی بتونه مرطوب قرار داده و محکم به آن چسباند. می توان نوارها را به اندازه دلخواه با قیچی برش داد. این کار از رشد و بزرگ شدن ترک جلوگیری می کند.

 

 

تعمیر ترک دیوار گچی

 

 

 

سپس باید زمانی را برای خشک شدن آن منظور کرد. برای خشک کردن محل ترک به طور کامل توصیه می شود که دمای اتاق بین 13 تا 21 درجه سانتیگراد باشد. برای داشتن سطحی یکنواخت، بهتر است از سه لایه بتونه روی ترک استفاده کرد. باید توجه کرد که پس از پیاده کردن هر لایه باید زمانی را برای خشک شدن آن منظور کرد. همچنین باید دقت داشت که هر لایه جدید باید بین پنج تا هشت سانتی متر خارج از لبه های لایه قبلی کشیده شود به طوری که آخرین لایه حدود 30 سانتی متر بزرگتر از ناحیه اصلی باشد. برای این کار باید کاردک را با زاویه 70 درجه نگه داشت و از مرکز ترک به سمت بیرون حر کت کرد به گونه ای که فشار بیشتر به سمت قسمت های بیرونی ترک باشد. همچنین بهتر است هر لایه را با یک کاغذ سنباده ریز صاف کرد تا برجستگی های موجود بین لایه ها از بین برود. پس از پایان کار بهتر است 24 ساعت صبر کرد تا بتونه کاملا خشک شود و سپس در صورت لزوم یک لایه آستر روی آن پیاده کرد.

ج. تعمیر ترک در دیوارهای بتنی. در این نوع از دیوارها، ابتدا باید ترک را با قلم و چکش بزرگ کرد به طوری که زیر لبه های ترک حدود 5/2 سانتی متر بزرگتر شود. این مساحت، سطح لازم و بیشتری را برای پیاده کردن بتونه فراهم می کند.

 

 

 

تعمیر ترک دیوار بتنی

 

 

 

سپس باید با یک قلم موی سر سیمی یا جاروبرقی و یا پیچ گوشتی اطراف ترک را به خوبی تمیز کرد. در گام بعد باید مقداری چسب بتون را روی ترک زد، این امر به چسباندن مواد بتونه به بتن کمک می کند. سپس باید چندین لایه بتونه مخصوص بتن را با یک کاردک روی محل ترک مالید، به این صورت که هر لایه را درون شکاف فشار داد. این کار را تا زمانی که ترک کاملا پر شود باید تکرار کرد و سپس زمانی را برای خشک شدن آن در نظر گرفت. اما قبل از خشک شدن برای یکسان کردن بافت وصله با بافت بقیه دیوار، باید از وسیله ای مانند جارو استفاده کرد و سطح بتونه را کمی زبر و خشن کرد تا تفاوت این دو قسمت مشهود نباشد.

 

گام چهارم. از بین بردن کپک­ های روی دیوارها

مهم نیست که کدام یک از دیوارهای خانه برای رنگ کردن انتخاب شده اند، مهم این است که تمام کپک­ های موجود روی دیوار باید از بین برود. اگر رنگ روی کپک­ های دیوار پیاده شود، نگه ­داری و تمیز کردن آن در آینده سخت­ تر خواهد بود. در ضمن کپک ها علاوه بر اینکه ظاهر ناخوشایندی روی دیوار ایجاد می کنند، می توانند برای سلامتی نیز مضر باشند. خوشبختانه پاک کردن کپک ها از روی دیوار با لوازم موجود در منزل امکان پذیر است و به سادگی انجام می شود که در ادامه به طور کامل شرح داده می شود.

در گام اول باید یک ماده سفید کننده و آب را در یک سطل بزرگ ترکیب کرد. این مخلوط باید از سه قسمت آب و یک قسمت سفید کننده تشکیل شود. ابتدا باید سفید کننده را در ظرف ریخته و آب مورد نیاز را به آن اضافه کرد تا اطمینان حاصل شود که محلول به طور یکنواخت مخلوط شده است. هنگام کار با سفید کننده، حتما باید از دستکش های پلاستیکی، عینک محافظ و ماسک استفاده کرد، زیرا سفید کننده ها ممکن است باعث تحریک ریه ها شود.

برای ادامه کار باید از یک قلم مو استفاده کرده و آن را در محلول سفید کننده فرو برد و دیوارها را با آن پاک کرد. بهتر است موهای قلم مو سخت و بادوام باشند. با اعمال فشار در  حرکات دایره ای، می توان کپک ها را از بین برد. این کار را تا زمانی که آثار کپک ها کاملا از بین بروند باید ادامه داد اما اگر نتیجه دلخواه حاصل نشد، باید اجازه داد که سفیدکننده قبل از تلاش برای پاک کردن آن، چند دقیقه روی دیوار بماند.

سپس باید دیوار را رها کرد تا در مجاورت هوا خشک شود. این کار باعث می شود که بازه زمانی که دیوار با سفید کننده در تماس است، به حداکثر برسد. در حقیقت دیوار به همراه سفید کننده مدتی استراحت می کند. اما اگر دیوار بیش از حد مرطوب است، باید مقداری از آب اضافی را با یک دستمال یکبار مصرف از آن خارج کرد. ممکن است خشک شدن کامل دیوار به چند ساعتی زمان نیاز داشته باشد که به رطوبت و درجه حرارت محیط، در داخل خانه و در خارج از خانه بستگی دارد. مراحل تمیز کردن را باید آنقدر تکرار کرد که تمام لکه ها به طور کامل از بین بروند. دیوار تنها زمانی عاری از هر گونه کپک می شود که علائم و لکه های مربوط به آن ناپدید شوند.

 

گام پنجم. سمباده زدن دیوارها

در این مرحله باید دیوارها را با استفاده از کاغذ سنباده 80 و یا پد ماسه سنگی یک دست کرد. در حقیقت این کار باعث می شود که دیوارها بافت خشن تری داشته باشند و رنگ بهتر به آن ها بچسبد.برای این کار باید از حرکات دایره ای استفاده کرده و به آرامی تمام دیوارهایی که قرار است نقاشی شود را سمباده زد. بهتر است تا حد امکان همه مناطق را را به طور کامل سمباده زد.

 

 

سمباده زدن

 

 

سپس باید با دست کشیدن روی دیوار برجستگی ها یا بافت های ناهموار را به خوبی بررسی کرد. با این کار می توان به خوبی تشخیص داد که آیا تمام سطوح یکنواخت هستند یا خیر. توصیه می شود که وقت کافی برای این مرحله در نظر گرفته شود تا بتوان به یک سطح کاملا یک دست رسید. پس از اتمام این مرحله باید تمام سطوح از سقف تا کف را با جاروبرقی تمیز کرد تا تمام گرد و غبارهای به وجود آمده از مرحله سنباده زدن از روی دیوار پاک شود. در پایان باید دیوارها را با پارچه ای مرطوب تمیز کرد. این کار باید به دفعات انجام شود تا آخرین بقایای گرد و غبارهای موجود که به دیوارها چسبیده اند، جدا شوند.

 

 

 

گام ششم. تمیز کردن دیوارها پیش از رنگ کردن آن­ ها

این گام مهم ­ترین گام برای آماده ­سازی دیوارها است. دراین راستا ابتدا باید خاک و گرد و غبار روی دیوارها را با یک پارچه خشک تمیز ، پاک کرد. در گام بعد می توان گفت که اغلب دیوارها را می­ توان با یک اسفنج و یک سطل آب گرم تمیز کرد. اما دیوارهایی مثل دیوارهای آشپزخانه نیاز به زمان بیشتری دارند، زیرا این دیوارها روغنی و آلوده هستند. برای تمیز کردن آن­ها باید از مواد شوینده مناسب استفاده کرد. پس از آن باید دیوارها را با آب تمیز از هرگونه شوینده­ ای پاک کرد. در مرحله آخر نیز با یک دستمال مرطوب کار تمیز کردن دیوارها به پایان می­ رسد.

اما روش دیگری که برای تمیز کردن دیوارها وجود دارد این است که باید دو گالن آب با یک یا دو فنجان سرکه سفید و نصف قاشق غذاخوری مواد شوینده مخلوط نمود. سپس دیوارها را با اسفنج یا پارچه تمیز و محلول به دست آمده و به صورت از بالا به پایین تمیز کرد. قابل توجه است که یک ماده شوینده یا یک مایع ضد چربی برای از بین بردن کثیفی و لکه ها می تواند در محلول فوق استفاده شود. توصیه می شود که با استفاده از یک پارچه خشک و تمیز اثرات لکه ها را به طور کامل از بین ببرید.

برای رفتن به گام بعدی باید صبر کرد تا دیوارها خشک شوند. اگر بلافاصله پس از تمیز کردن دیوارها، از رنگ یا آستر استفاده شود، به احتمال زیاد سطح آن ها طبله خواهد کرد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

مطالب مرتبط

8 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • علیرضا سرمدی
  1399-04-17 3:06 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  خیلی اطلاعات خوب وکاربردی بود . من ترغیب شدم تو این روزهای کسل کننده اتاقمو یه رنگ قشنگ خودم بزنم 🙂

  پاسخ
  • مدیر سایت
   1399-04-18 8:36 ق.ظ

   سلام دوست عزیز،
   بسیار خوشحالیم که اطلاعات ارائه شده،پاسخگوی نیازهای شما بود.
   بسیار عالی، برای انجام این کار و انتخاب بهترین رنگ میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   پاسخ
 • علیرضا سرمدی
  1399-04-17 3:08 ب.ظ

  لطفا ویدیو آموزشی هم بزارید . با سپاس

  پاسخ
  • مدیر سایت
   1399-04-18 8:44 ق.ظ

   به زودی قسمت ویدیو های سایت بروز رسانی می شود.
   ما شما رو به دیدن پیج اینستاگرامی آیسافام که پر از ویدیوهای آموزشی در مورد رنگ و انتخاب رنگ است دعوت میکنیم.

   پاسخ
   • سلام خیلی ممنون از مطالبتون. یک سوال داشتم برای رنگ کردن نمای بیرون یه اتاق که جنسش فلزیه محدودیت خاصی داره؟
    اگر بخوایم طرحی بکشیم ممکنه رنگ شره بکنه؟

    پاسخ
    • امین اسکندری (پشتیبان سایت)
     1400-02-01 12:31 ب.ظ

     با سلام،
     سپاس از حسن توجه شما.
     محدودیت خاصی برای این کار وجود ندارد،فقط بهتر است از رنگ روغنی برای انجام این کار استفاده کنید.
     شره کردن رنگ رابطه مستقیمی با غلظت آن دارد اگر رنگ شما از غلظت مناسبی برخوردار باشد این اتفاق رخ نمی دهد.

     پاسخ
 • ارزنده بود

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Call Now Buttonتماس و خرید