آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد)

آموزش طراحی داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد)

در مجموعه مقالات «آموزش طراحی داخلی» شرکت رنگ سازی آیسافام اطلاعاتی را در اختیار خواننده قرار می دهد تا به کمک آن ها بتوانند به صورت گام به گام، مراحل لازم برای داشتن یک طراحی زیبا و موفق را سپری کند. در دومین مقاله از این سری مقالات روش های ایجاد یک دکوراسیون داخلی جذاب با رنگ سفید آموزش داده می شود. در این راستا ابتدا سه روش برای زیباسازی اتاق با دیوارهای سفید شرح داده شده و سپس تعدادی از طراحی های انجام شده نمایش داده می شود تا بتوان از آن ها برای یک طراحی موفق استفاده کرد.

هنگام تزیین دیوارهای سفید گزینه های زیادی به ذهن افراد خطور می کنند و به دلیل وجود همین امکانات گسترده، انجام این کار می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا تقریبا هر طراحی و تزیینی را می توان روی دیوارهای سفید پیاده کرد. از این رو در ادامه توصیه هایی برای جهت دادن به این ایده ها ارائه می شود. اگر چه این توصیه ها ممکن است خلاقیت های افراد را تخت تاثیر قرار دهد، اما در انتخاب یک طراحی موفق و مطمئن بسیار موثر است و با محدود کردن انتخاب های موجود، تصمیم گیری را ساده تر می کند. به عنوان مثال می توان برای زیباتر کردن اتاق های سفید از مبلمان و کف مخصوص برای برجسته کردن یک اتاق با دیوارهای سفید استفاده کرد.

 

روش اول. برجسته سازی دیوارهای سفید با استفاده از عناصر تزئینی

ایده اول:

برای رسیدن به این هدف می توان از آثار هنری یا عکس های خانوادگی استفاده کرد. در واقع از آن جایی که دیوارهای سفید به عنوان یک زمینه عالی برای کارهای هنری محسوب می شوند، می توان با نصب تصاویر، نقاشی یا سایر عکس های قاب شده روی دیوارها از این مزیت استفاده کرد. با این کار دیوارهای سفید چشم را به سمت آثار هنری یا تصاویر سوق می دهند و از یکنواختی خارج می شوند. اما نکته قابل توجه این است که تصاویر باید با یکدیگر فاصله داشته باشند و بین هر یک از آن ها حداقل 15 سانتی متر فضای سفید وجود داشته باشد. هم چنین اگر تصویر یا اثر هنری ابعاد بزرگی داشته باشد، باید آن را به تنهایی روی یک دیوار آویزان کرد و چیز دیگری را در کنار آن قرار نداد. حتی می توان دیوارهای دیگر را کاملا خالی گذاشت تا هیچ چیز در اتاق با این تصویر رقابت نکند. در روش دیگری می توان برای ایجاد یک تصویر سرگرم کننده و جسورانه، یک «دیوار گالری» با تعدادی عکس هنری ایجاد کرد. هم چنین می توان از یک تابلو بافته شده، یک فرش تزئین شده، یا حتی یک روسری یا شال زیبا برای زیباتر کردن اتاق کمک گرفت، زیرا پارچه علاوه بر ایجاد زیبایی می تواند به انعکاس صدا در اتاق نیز کمک کند.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 1

 

ایده دوم:

برای تنظیم رنگ در دیوارهای سفید، می توان از یک افزودنی پررنگ استفاده کرد. در واقع دیوارهای سفید می توانند کسل کننده باشند، به خصوص اگر تنوع رنگی در اتاق زیاد نباشد یا یک پالت خنثی برای رنگ آمیزی بقیه اتاق استفاده شده باشد. برای رها شدن از این وضعیت می توان اشیایی را با رنگ روشن انتخاب کرد و آن ها را در انتهای اتاق قرار داد؛ یا یکی از آن ها را در مرکز اتاق و دیگری را در گوشه اتاق جا داد. راه دیگری که می تواند راهگشا باشد، می تواند افزودن یک رنگ مثل رنگ بنفش در اتاق خواب است که می توان با قرار دادن ک گلدان زنبق بنفش روی میز کنار تخت خود آن را پیاده کرد. هم چنین می توان یک نقاشی کوچک را بر روی دیوار مقابل گلدان آویزان کرد. برای تزیین آشپرخانه می توان از رنگ زرد کمک گرفت و  یک ظرف لیمو را روی پیشخوان و یک گلدان گل نرگس زرد را روی میز آشپزخانه قرار داد. برای افزودن طیف رنگی قرمز به اتاق نشیمن، می توان از یک مجسمه سرامیکی به رنگ قرمز روشن کمک گرفت و آن را روی قفسه کتاب یا میز قرار داد و یک پتوی قرمز را روی لبه مبل پهن کرد. فلزاتی مانند طلا نیز می توانند رنگ های برجسته ای را در اتاق ایجاد کنند. به عنوان مثال، می توان یک کاسه طلایی را روی میز گذاشته و یک عکس یا با حاشیه طلایی روی دیوار نصب کرد.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 2

 

ایده سوم:

دیوارهای سفید بهترین پس زمینه برای ترکیب طیف های مختلف رنگ با یکدیگر هستند اگر دیوارهای سفید زیادی در خانه وجود داشته باشد، به راحتی می توان رنگ های مختلف و متنوعی را با یکدیگر تلفیق کرد و آن ها را برای رنگ آمیزی اغراق آمیز در اتاق پاشید. تصاویر رنگارنگ، بالش های روشن و وسایل سرامیکی رنگی بهترین راه برای تزریق انرژی در اتاق هستند. به عنوان مثال برای افزودن طیف های رنگارنگ به اتاق خواب، می توان تخت خواب را با بالش های رنگیِ سبز روشن، زرد، صورتی و آبی پر کرد. برای روح بخشیدن به اتاق نشیمن، یک دیوار را با چندین نقاشی رنگارنگ در قاب عکس هایی رنگی پوشاند. هم چنین برای این که رنگ حمام سفید شادتر شود، می توان پرده کنار دوش را کاملا رنگی انتخاب کرد و با استفاده از یک فرش حمام با رنگ روشن، آن را تکمیل کرد.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 3

 

ایده چهارم: 

برای تکمیل دیوارهای سفید براق، می توان از وسایل فلزی براق استفاده کرد. دیوارهای سفید ظاهری تمیز و درخشان دارند و می توان با افزودن اشیای براق به اتاق، آن ها را بیش از پیش برجسته کرد. برای این کار می توان مبلمان، لوازم خانگی، عناصر دکوراسیون و وسایلی را که از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند یا دارای یک سطح براق سیاه، قرمز یا رنگی هستند، استفاده کرد. به عنوان مثال، می توان یخچال و فریزری از جنس استیل برای زیبایی آشپزخانه تهیه کرد. هم چنین برای زیبا کردن محیط حمام و سرویس بهداشتی، شیرهای براق ضد زنگ را برای سینک انتخاب کرد. و یا یک کمد کوچک استیل را در اتاق خواب قرار داد. همچنین می توان مبلمانی با روکش فلزی براق انتخاب کرده و با مجسمه ای از جنس استیل ضد زنگ که روی میز غذاخوری یا قفسه کتاب قرار می گیرد، آن را تکمیل نمود. علاوه بر این برای رسیدن به ظاهری جدی تر یا صنعتی تر می توان به دنبال فلزات با ظاهر طبیعی تر مانند فولاد یا آهن رفت. به عنوان مثال، می توان یک قفسه کتاب با لوله های آهنی برای زیباتر کردن فضای اتاق انتخاب کرد.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 4

 

ایده پنجم:

برای پیاده سازی ایده بعدی می توان متن و طرح را با استفاده از شابلون ها و برچسی ها به دیوارهای سفید اضافه کرد. دیوارهای سفید، زمینه مناسبی برای نقل قول ها، طرح ها یا مونوگرام ها هستند. مونوگرام یکی از زیر شاخه های طراحی لوگو است که در آن استفاده از حرف یا حروف اول و دوم کلمات نقش مهم و اساسی برای بیان برند دارد. هم چنین برای تزئین دیوارهای سفید با متن یا طرح دلخواه، می توان یک شابلون زیبا و رنگ اکریلیک تهیه کرد و طرح مورد نظر را روی دیوار پیاده کرد. علاوه بر این می توان به طور مستقیم، برچسب های تزئینی را برای چسباندن متن و طرح های مورد نظر روی دیوارها انتخاب کرد. در این جا نکته قابل توجه این است که قبل از استفاده از شابلون ها یا برگردان ها، باید از تمیز و خشک بودن دیوارهای اطمینان حاصل کرد. در این راستا و برای پاک کردن دیوارها می توان از یک حوله کاغذی یا دستمال مرطوب استفاده کرد و سپس دیوارها را با حوله کاغذی یا حوله خشک و تمیز خشک نمود. نکته مهم دیگر برای پیاده سازی این ایده این است که باید موقعیتی را روی دیوار انتخاب کرد که متن ها و طرح ها به راحتی قابل مشاهده باشند و در محلی قرار نگیرند که مبلمان آن ها را بپوشاند. اگر دیوارهای آشپزخانه کاملا سفید هستند، می توان روی یکی از دیوارها یک تابلوی تزئینی به صورت تخته سیاه نصب کرد و از آن برای نوشتن لیست مواد غذایی، منوها یا یادداشت ها استفاده کرد. این ایده برای تزیین یک دفتر کار خانگی نیز نتیجه بسیار خوبی به همراه دارد.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 5

 

ایده ششم:

 برای زیبا کردن دیوارهای سفید می توان از روشنایی های روی دیوار استفاده کرد تا به آن ها نورهای گرم بتابد و یا با کمک این روشنایی ها دیوارها را به خوبی نورپردازی کرد. این خلاقیت ها به روشن شدن بیشتر دیوارهای سفید کمک می کند. بدنه روشنایی ها را باید به گونه ای انتخاب کرد که یا با بقیه دکوراسیون مطابقت داشته باشد یا طراحی آن با تمام دکوراسیون ها هماهنگ شود. در ایده های دیگر می توان برای ایجاد یک تونل ظریف از نور، روشنایی های سنگی را در یک راهرو نصب کرد. هم چنین می توان آن ها را در اتاق خواب قرار داد تا هنگام روشن شدن، نور ملایمی در فضا ایجاد کند. علاوه بر این می توان برای برجسته تر کردن آثار هنری که نحوه تصب آن ها در ایده اول توضیح داده شد از این روش استفاده کرد. قابل توجه است که اگر صرف هزینه و انجام سیم کشی های لازم برای پیاده سازی این ایده مقدور نباشد، می توان از روشنایی هایی که امکان اتصال به پریز دارند استفاده کرد.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 6

 

ایده هفتم: 

ایده جذاب دیگر برای تزیین دیوارهای سفید، استفاده از پرده های رنگی است که می تواند کنتراست خوبی را در فضا ایجاد کند. برای این کار می توان هر پرده رنگی را در یک اتاق سفید آویزان کرد، اما انتخاب پرده هایی که مکمل بقیه دکوراسیون هستند، مسلما انتخاب بهتری است. به عنوان مثال، یک فرش آبی روشن و سفید را می توان با پرده های سرمه به خوبی تکمیل کرد. هم چنین طوب پرده نیز گزینه دیگری است که می تواند تمایزی در فضا ایجاد کند. به عنوان مثال می توان پرده هایی بلند که روی زمین قرار بگیرند را انتخاب کرد و یا پرده هایی به اندازه طول پنجره یا پرده هایی کوتاه تر از پنجره را ترجیح داد که تابش نور را تحت تاثیر قرار ندهد. از طرف دیگر، پرده های مات برای تاریک کردن اتاق هایی مانند اتاق خواب، یا پرده های شفاف و نازک برای ورود نور طبیعی به فضاهایی مانند آشپزخانه یا اتاق نشیمن بسیار مناسبند. در صورت تمایل می توان یک لایه پرده شفاف و نازک را روی یک لایه پرده مات قرار داد و ترکیب زیباتری ایجاد کرد.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 7

 

ایده هشتم: 

برای ایجاد تنوع در دیوارهای سفید، می توان حاشیه ها و یا طاقچه های اطراف پنجره ها را به رنگ دیگری در آورد. با اتخاب رنگ های جذاب در این قسمت های اتاق می توان توجه افراد را به آن ها جلب کرد. برای ایجاد لطافت در آشپزخانه، می توان حاشیه های اطراف آن را آبی کرد. هم چنین برای ایجاد یک کنتراست ظریف، می توان از رنگ طوسی روشن در طاقچه های اتاق خواب استفاده کرد. علاوه بر این برای ایجاد جسارت و تنوع، می توان رنگ مشکی را برای دفتر کار انتخاب کرد.

 

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 8

 

روش دوم. تکمیل رنگ دیوارهای سفید با وسایل خانه

ایده اول:

برای ایجاد تنوع رنگی در دیوارهای سفید می توان از مبلمان چوبی با چوب طبیعی استفاده کرد. تکه های چوب طبیعی با دیوارهای سفید عالی جلوه زیبایی ایجاد می کنند زیرا به خوبی با هم ترکیب می شوند. این تکه ها می توانند از جنس چوب بلوط، چوب گیلاس، چوب افرا یا انواع دیگر چوب باشند. مبلمان با چوب روشن باعث روشنایی اتاق می شود، در حالی که مبلمان تیره، فضای اتاق را تیره می کند. به عنوان مثال می توان یک کمد از جنس چوب بلوط تهیه کرد تا رنگ خنثی اتاق خواب را تغییر دهد. یا یک میز ناهار خوری از چوب گیلاس در اتاق ناهار خوری می تواند مکمل زیبایی برای دیوارهای سفید آن باشد. یا میز و صندلی های از جنس چوب افرا با قرار گرفتن در گوشه ای از آشپزخانه سفید می تواند یک فضای گرم را برای صرف صبحانه مهیا کند. باید توجه داشت که به دلیل براقیت دیوارهای سفید باید همواره مبلمان را نیز تمیز نگه داشت تا تضاد ناخوشایندی با دیوارها ایجاد نکند. هم چنین قابل ذکر است که برای صرفه جویی در هزینه ها می توان قطعاتی را که فقط به رنگ این چوی های طبیعی نقاشی شده اند را برای اتاق مورد نظر انتخاب کرد.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 9

 

ایده دوم:

مبلمان و وسایل حصیری یکی دیگر از گزینه های مناسب برای ترکیب شدن با دیوارهای سفید هستند. به عنوان مثال انتخاب یک مبلمان حصیری بژ می تواند ظاهری نرم و دلپذیر در فضا ایجاد کند. مبلمان حصیری طبیعی به خوبی با دیوارهای سفید هماهنگ می شوند، بنابراین یک انتخاب عالی برای هر اتاق سفیدی هستند، اما باید توجه داشت که رنگ آن ها را باید به گونه ای انتخاب کرد که رنگ سفید را تکمیل کنند و به اتاق احساس گرما بدهند. برای این کار می توان یک میز قهوه حصیری را در مرکز اتاق نشیمن قرار داد. هم چنین می توان سبدی از پارچه های حصیری تهیه کرده و در حمام قرار داد تا مکانی جذاب برای ریختن لباس های کثیف باشد. علاوه بر این می توان یک صندلی حصیری در آشپزخانه قرار داد تا مکانی راحت و زیبا را برای استراحت فراهم کند.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 10

 

ایده سوم:

شاید عجیب به نظر برسد اما استفاده از مبلمان و وسایل سفید می تواند جذابیت فضا را دو چندان کند. برای تشدید رنگ سفید در اتاقی با دیوارهای سفید، می توان از مبلمان سفید استفاده کرد. تکرار  رنگ سفید، گزینه ای جسورانه است که راهی ساده برای شیک و پیچیده جلوه دادن اتاق نیز محسوب می شود. برای این کار باید یک یا چند تکه  مبلمان سفید انتخاب کرد تا با دیوارهای سفید همراه شود. اما باید توجه داشت که مبلمان و دیوارها از یک طیف رنگی سفید انتخاب شوند تا تضاد نا خوشایندی ایجاد نکنند. به عنوان مثال می توان یک مبل سفید برای اتاق نشیمن تهیه و محل نشستن را با دیوارها ترکیب کرد. هم چنین یک میز آشپزخانه سفید در آشپزخانه می تواند، مکانی جذاب برای صرف وعده های غذایی باشد. علاوه بر این می توان از یک کمد سفید برای اتاق خواب استفاده کرد تا بتوان از فضای روشن آن لذت برد.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 11

 

ایده چهارم:

برای ایجاد یک نقطه کانونی در اتاق، می توان از یک تکه مبلمان استفاده کرد. هنگامی که دیوارهای اتاق به رنگ سفید باشند می توان با برخی از گزینه های مبلمان فضایی کاملا جسورانه ایجاد کرد.  با انتخاب این اثاثیه و قرار دادن آن در یک اتاق سفید می توان به راحتی تمام افراد را به آن جذب کرد. به عنوان مثال می توان یک صندلی به سبک مدرن و به رنگ نارنجی را در اتاق نشیمن قرار داد تا همه مایل به نشستن روی آن باشند. یا یک تخت با سر تخت بیش از حد بزرگ برای اتاق خواب انتخاب کرد. هم چنین می توان یک تخت خواب با سایبان تهیه کرد و آن را با پارچه های سفید تزئین نمود تا لطافت وصف ناپذیری در فضای اتاق ایجاد شود. علاوه بر این می توان یک میز غذاخوری شیشه ای شفاف انتخاب کرد تا احساس فضای بیشتر و بزرگ تر را در افراد ایجاد کند.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 12

 

ایده پنجم:

در این ایده توصیه می شود که یک اتاق سفید را با عناصر دیگری مانند فلز و چوب تیره متعادل کرد. اگر فضای اتاق بسیار زیاد باشد، رنگ سفید فضای اتاق را بسیار روشن نشان می دهد، بنابراین می توان برای متعادل کردن آن از چند مبلمان تیره کمک گرفت. عناصری مانند فلز سیاه، چوب ماهون و چوب اسپرسو از جمله گزینه های عالی برای افزودن رنگ تیره به اتاق هستند. علاوه بر این برای پذیرایی از مهمانان می توان از یک میز مشکی فلزی نیز استفاده کرد. هم چنین برای ایجاد یک اتاق خواب گرم و دلپذیر، یک سرتخت چوبی ماهون انتخابی بی نظیر است. در عین حال، میز کار اسپرسو نیز می تواند فضای کاری پر هیاهویی را ایجاد کند.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 13

 

ایده ششم:

برای ایجاد نشاط و شادابی در یک اتاق سفید، مبلمان رنگارنگ یکی از بهترین گزینه ها است. از آنجا که رنگ سفید با تمام اشیا پ طیف های رنگی مطابقت دارد، می توان مبلمانی با رنگ های تند نیز انتخاب کرد. در واقع می توان مبلمان را از یک طیف رنگی، در چند رنگ مکمل یا  حتی شبیه رنگین کمان انتخاب کرد. به عنوان مثال می توان یک مبل و صندلی آبی رنگ را در یک اتاق سفید قرار داد. گزینه دیگر قرار دادن یک کاناپه بنفش و یک صندلی زرد در اتاق نشیمن است. یا حتی  برای داشتن تمام رنگ ها در اتاق می توان یک کاناپه قرمز، یک صندلی بنفش، یک صندلی آبی، یک میز قهوه سبز یا نارنجی را تهیه کرد و سپس از یک لامپ زرد برای تکمیل آن استفاده نمود.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 14

 

روش سوم. انتخاب کفپوش مناسب برای یک اتاق سفید

ایده اول:

برای تکمیل زیبایی دیوارهای سفید، کفپوش چوبی طبیعی یکی از بهترین گزینه ها است. دیوارهای سفید تقریبا با هر نوع کفپوشی بسیار عالی به نظر می رسند، اما کفپوش چوبی با روکش طبیعی کمک می کند تا در اتاق فضایی گرم و جذاب ایجاد شود. هم چنین می توان از کفپوش لمینت که مانند کف های چوبی طبیعی بلوط، گیلاس و افرا زیبا به نظر می رسد، استفاده کرد. اگر کف پوش فعلی اتاق های سفید از نوع چوبی است، توصیه می شود آن ها را با پولیش کردن احیا کرده و بدون پوشش نگه داشت، زیرا این پوشش هلا یک تضاد جذاب با دیوارهای سفید ایجاد می کنند.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 15

 

ایده دوم:

گزینه دیگری که می توان از آن برای کف پوش اتاق های سفید استفاده کرد، کف پوش تیره است که ظاهری جدی را در فضا ایجاد می کند و ظاهری جسورانه یا خشن به آن می دهد. کف پوش تیره هم چنین کمک می کند تا تمرکز بر روی دیوارها و سقف که سفید هستند حفظ شود و اتاق بزرگ تر به نظر برسد. در واقع می توان گفت که کف پوش یا فرش لمینت در طیف های سیاه، قهوه ای تیره، بنفش تیره و سرمه ای انتخاب های بهتری هستند. هم چنین می توان از کف های بتونی برای  ایجاد ظاهری جسورانه، مدرن و صنعتی استفاده کرد.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 16

 

ایده سوم:

در این روش می بایست یک فرش طرح دار و برجسته را برای برای پوشاندن کف انتخاب کرد. انداختن فرش روی کف یک روش آسان برای ایجاد روشنایی در اتاق و افزودن همزمان تنوع در فضا است. برای این کار می توان یک فرش با طرح های برجسته انتخاب کرد و یا از یک فرش ظریف برای ایجاد ظاهری لطیف استفاده نمود. به عنوان مثال، می توان یک فرش سیاه و قرمز در اتاق نشیمن قرار داد تا جزئیات قرمز اتاق را برجسته کند. برای ایجاد رنگ و روح بیشتر، می توان فرش بنفش و زرد را برای اتاق خواب انتخاب کرد. هم چنین می توان با انتخاب یک فرش با طرح حیوانات، ظاهری طبیعی را در فضای کار ایجاد نمود.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 17

 

معرفی دکوراسیون داخلی فضاهای زیبا با رنگ سفید

طرح های شیک دکوراسیون داخلی که با رنگ سفید طراحی می شوند، برخلاف تصور بسیاری از افراد، به سادگی شکل نمیگیرند. اگر چه انتخاب این رنگ دور از هر گونه ریسکی بوده و یک انتخاب مطمئن برای رنگ آمیزی دیوارهای داخلی است؛ اما در عین حال ممکن است یک فضای یکنواخت و بی روح را برای زندگی ایجاد کند. بنابراین در ادامه دکوراسیون های داخلی مختلف در فضاهای مختلف خانه که با رنگ سفید طراحی شده اند، ارائه می شود تا ایده هایی برای انجام پروژه های خانگی در افراد شکل بگیرد.

به نظر می رسد یک اتاق نشیمن سفید مکان بسیار مناسبی برای شروع کار است تا به همراه آن یک آشپزخانه زیبا نیز ایجاد شود. از آن جایی که اتاق نشیمن قلب خانه است، باید به دنبال رنگ های سفیدتر و گرمتر رفت تا این منطقه دنج بیش از حد سرد و بی روح نشود، برای جلوگیری از این مشکل می توان از نورهای روشنایی گرم نیز استفاده کرد.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 18

 

برای رنگ آمیزی بوم خالی خانه که به رنگ سفید است می توان از تزیینات زیبا استفاده کرد، زیرا قفسه های سفید با دیوارهای سفید کاملا مخلوط می شوند و اجازه می دهند که اشیای موجود در آن به خوبی برجسته شوند.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 19

 

برای زیبا کردن فضا می توان رنگ زمینه را در تمام ابعاد اتاق استفاده کرد.  به عنوان مثال می توان مجموعه ای از میزهای قهوه گرد مدرن و گروهی از لوسترهای مدرن که به شکل گوی هستند را تهیه کرد و یک نقطه کانونی خیره کننده مرکزی ایجاد کرد.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 20

 

دیوارهای سفید بزرگ بهترین گزینه برای تبدیل شدن به گالری کارهای هنری هستند، زیرا به زیبایی می توانند این آثار را برجسته تر به نمایش بگذارند.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 21

 

فضای اتاق هایی که با دیوارهای سفید پوشانده شده اند را می توان با استفاده از کفپوش های چوبی به خوبی گرم کرد.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 22

 

یکی از بهترین نگاه ها برای طراحی داخلی نگاه اسکاندیناوی ها است. همان طور که در نمونه زیر مشاهده می شود، یک اتاق نشیمن اسکاندیناویایی با عناصر تک رنگ و شاد و مبلمان چوبی پر شده است.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 23

 

برای روح بخشیدن به فضای اتاق های سفید، می تولن تمام عناصر را سفید و فقط یک یا دو از اشیای موجود در اتاق را به رنگ دیگری تغییر داد. در عکس زیر یک گلدان سیاه و یک صندلی غذاخوری سیاه باعث ایجاد تعادل بصری در فضا شده است.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 24

آشپزخانه سفیدی که در شکل زیر آورده شده است، در یک خانه دوبلکس چند طبقه در هلند قرار دارد. خانه با نور خورشید که بالای آشپزخانه تمام سفید قرار دارد، روشن می شود و جذابیت زیادی به آن می بخشد. اشکال هندسی تعریف شده در این فضا می تواند کانون توجه باشد.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 25

برای خارج شدن از یکنواختی اتاق های سفید نباید از الگوهای ساده استفاده کرد. به عنوان مثال در عکس زیر لکه های سیاه و سفید روی دیوار و طرح های زیگزاگ روی کمد و کفپوش جذابیت زیادی را ایجاد می کنند.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 26

 

برای ایجاد تنوع در فضای اتاق خواب های سفید می توان از سرتخت های بسیار زیبا استفاده کرد. این کار هم چنین به روشنایی اتاق خواب کمک بسیاری می کند.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 27

 

در قسمت های حمام و سرویس بهداشتی نیز با استفاده ار همین نکات می توان تنوع زیادی ایجاد کرد. به عنوان مثال کاشی های کف که به رنگ ذغالی هستند، طرح ساده این حمام را تغییر داده است.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 28

 

می توان با استفاده از نت ها و تکه های رنگ سیاه، کاملا جسورانه رنگ سفید را متعادل کرد.

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 29

 

اگرچه همواره یک سرویس بهداشتی کاملا سفید، تمیز و بهداشتی به نظر می رسد. با این وجود، استفاده از چند عنصر طبیعی مانند یک سبد لباسشویی بی نظیر و یا یک آینه با قاب چرمی می تواند توجه ها را به خود جلب کند.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی (قسمت دوم طراحی داخلی با رنگ سفیـــد) 30

 

امتیاز شما به این مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Call Now Buttonتماس و خرید