آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره)

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره)

 

نقاشی قاب پنجره

 

در مجموعه مقالات «آموزش گام به گام نقاشی ساختمان» شرکت رنگ سازی آیسافام اطلاعاتی را در اختیار خواننده قرار می دهد تا به کمک آن ها بتوانند به صورت گام به گام، مراحل لازم برای داشتن یک نقاشی موفق را سپری کند. در شانزدهمین مقاله از این سری مقالات، اقدامات لازم برای نقاشی قاب پنجره شرح داده می شود.

قاب های پنجره مانند یک جعبه تزئینی و محافظ در اطراف شیشه های پنجره ایجاد قرار می گیرند. این قاب ها معمولا چوبی هستند و رنگ آمیزی آن ها نیازمند توجه است، زیرا این قاب ها معمولا دارای جزئیات زیادی هستند. هدف از این مقاله این است که با ارائه اقدامات لازم و نکات مهم، شما عزیزان را در نوسازی پنجره ها یاری کند تا هم ظاهر جذاب تری داشته باشد و هم به خوبی محافظت شوند.

علاوه بر پنجره های چوبی، پنجره های وینیل را نیز می توان رنگ کرد. اگر چه این کار کمی سخت به نظر می رسد اما غیر ممکن نیست. زیرا می توان با سنباده زدن و ایجاد یک سطح ناهموار روی آن، آستر و رنگ را پیاده کرد. بنابراین در ادامه اقدامات لازم برای نقاشی کردن جنس های مختلف پنجره شرح داده می شود تا با دنبال کردن آن ها یک پروژه نقاشی موفق و با کیفیت را سپری کنید.

 

 

نقاشی قاب پنجره های چوبی

قدم اول. آماده سازی قاب پنجره برای نقاشی

یک. قبل از شروع کار بهتر است یک پارچه یا روزنامه باطله جلوی پنجره پهن کرد. این کار یک اقدام احتیاطی است تا خرده های رنگ قدیمی پس از خراشیده شدن، سطح زمین را آلوده نکنند. به علاوه، این کار باعث صرفه جویی در زمان نیز می شود، زیرا در پایان کار، نیازی به تمیز کردن سطح نیست. البته توصیه می شود که از یک پارچه بلا استفاده کمک گرفته شود تا در صورتی که آلوده یا خراب شد، نیازی به تمیز کردن آن نباشد. هم چنین بهتر است لبه پارچه یا روزنامه را با چسب به قرنیز پایین پنجره وصل کرد تا خرده های رنگ قدیمی کاملا روی آن بریزد و در اطراف پخش نشود.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 1

 

دو. در گام بعد باید رنگ قدیمی را با استفاده از یک کاردک یا ابزارهای دیگر نقاشی پاک کرد و از بین برد. این کار را باید با فرو کردن لبه ابزار در رنگ و فشار دادن آن به سمت پایین و داخل قاب پنجره انجام داد. نکته مهم در این مرحله این است که باید این کار با دقت انجام شود تا آسیبی به سطح شیشه وارد نشود. هم چنین برای بخش های کوچک می توان از ابزارهای کوچک تر استفاده کرد تا رنگ های موجود در گوشه های قاب نیز برداشته شوند. البته نیازی نیست تا رنگ های قدیمی صددرصد پاک شوند و فقط از بین بردن بخش بزرگی از آن کفایت می کند.

لازم به ذکر است که این مرحله برای قاب های فلزی و چوبی یکسان است. تنها تفاوت قاب های چوبی و فلزی در این است که اگر قاب فلزی باشد، پاک کردن رنگ های قدیمی برای جلوگیری از زنگ ‌زدگی باید با دقت بیشتری انجام شود.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 2

 

سه. در گام بعد باید تمام منافذ موجود روی قاب پنجره را با اسپکل پر کرد. اسپکل در اصل یک بتونه است که برای پر کردن سوراخ ها یا عیوب استفاده می شود. این بتونه به سرعت خشک شده و سطحی خنثی و صاف برای رنگ آمیزی فراهم می کند. برای استفاده از آن باید حجم کمی از اسپکل را روی کاردک بتونه قرار داد و سپس در قسمت مورد نظر پیاده کرد. همواره توصیه می شود که در ابتدا از مقدار کمی بتونه استفاده شود و در صورت لزوم قدم به قدم مقدار آن را افزایش داد، این کار از ناهموار شدن سطح نهایی کار جلوگیری می کند.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 3

 

چهار. پس از پیاده کردن بتونه، باید قاب و قسمت های بتونه کاری شده را با استفاده از کاغذ سنباده 240 سنباده کشید. سنباده زدن قاب فواید متعددی دارد. اول این که، سنباده زدن سطح آن را خراش داده و به چسبندگی بهتر رنگ هنگام استفاده از پوشش کمک می کند. دوم، این کار سطح را کاملا یکنواخت کرده و سطح نهایی کار را با کیفیت تر می کند.

یک تکنیک کاربردی هنگام سنباده زدن این است که باید کاغذ سنباده را در کف دست قرار داد و به آرامی روی سطح مورد نظر کشید. در واقع حرکات طولانی و آرام سنباده نتیجه بهتری نسبت به حرکات کوتاه و سریع خواهد داشت.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 4

 

پنج. پس از پایان سنباده زدن باید گردهایی که روی قاب پنجره ایجاد شده است را پاک کرد، زیرا هنگامی که سطح خراشیده و سنباده زده می شود، احتمالا مقدار زیادی براده به قاب می چسبد. از بین بردن این براده ها برای اطمینان از عدم تداخل با پوشش جدید بسیار مهم است. برای این که تمیز کردن براده ها به نحو احسن انجام شود بهتر است از یک برس استفاده شود و با حرکات آرام تمام براده ها را از بین برد. یکی از قسمت هایی که باید در تمیز کردن آن کاملا دقت کرد، گوشه های قاب است زیرا حجم زیادی از براده ها در این قسمت جمع می شوند.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 5

 

قدم دوم. آستر زدن و رنگ کردن قاب پنجره

یک. برای شروع کار در این مرحله ابتدا باید اطراف بیرون قاب پنجره و محیط آن را با نوار مخصوص نقاشی پوشاند. این کار تضمین می کند که اولا رنگ پنجره، دیوار را آلوده نکند. دوما کمک می کند که یک خط صاف و مستقیم در اطراف پنجره ایجاد شود. این نوار مخصوص نقاشی باید در فاصله 2/0 سانتی متری از لبه قاب قرار گیرد تا مطمئن حاصل شود که رنگ تمام قاب را می پوشاند. قابل ذکر است که در صورت نیاز می توان لولاهای پنجره را نیز پوشاند تا از رنگی شدن آن ها جلوگیری شود. نوار مخصوص نقاشی را می توان از فروشگاه سخت افزاری یا فروشگاه های رنگ تهیه کرد.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 6

 

دو. در گام بعد باید یک آستر بر پایه روغن را با استفاده از یک قلم مو زاویه دار 5 سانتی متری پیاده کرد، زیرا آسترهای روغنی پیوند بهتری بین رنگ و چوب ایجاد می کنند. این لایه باید با استفاده از حرکات روان و طولانی و با استفاده از قلم مو روی ناحیه مورد نظر پیاده کرد. استفاده از قلم موی زاویه دار این امکان را فراهم می کند تا دسترسی آسان تر به گوشه ها و سایر نقاط سخت مهیا شود.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 7

 

نکته قابل توجه این است که فقط باید روی سطوحی که در گام قبل تراشیده و صاف شده است را آستر زد. اما اگر به سادگی می توان لایه رنگ جدید را پیاده کرد، نیازی به استفاده از آستر نیست. قابل ذکر است که در صورتی که آستر از نوع اسپری باشد، می توان پس از اسپری کردن آستر، باید با استفاده از قلم مو آستر را کاملا روی سطح چوب پخش کرد.

سه. پس از پیاده کردن آستر باید حدود سه ساعت صبر کرد تا خشک شود، زیرا آستر باید خشک باشد تا بتوان رنگ را روی آن پیاده کرد. البته این زمان وابسته به شرایط آب و هوایی محیط نیز دارد. به عنوان مثال اگر یک روز هوا مرطوب باشد، خشک شدن لایه آستر ممکن است کمی بیشتر از این زمان طول بکشد، اما به طور کلی 3 ساعت تقریبا زمان مناسبی است.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 8

 

چهار. پس از خشک شدن لایه آستری، می بایست رنگ روغن را با استفاده از یک قلم موی زاویه دار 5 سانتی متری روی قاب پنجره پیاده کرد. مهم ترین نکته در این مرحله این است که باید فرآیند نقاشی با دقت انجام شود و رنگ در قسمت های غیرمرتبط وارد نشود.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشت این است که برای رسیدن به نتیجه بهتر و با کیفیت تر، بهتر است رنگ کاملا سخاوتمندانه مورد استفاده قرار گیرد تا لایه نهایی صاف و یکدست شود. رنگ را نیز مانند آستر، باید با حرکات روان و طولانی پیاده کرد. یکی دیگر از نکاتی که هنگام نقاشی قاب پنجره باید به آن توجه داشت، نوع پنجره است. به عنوان مثال برای رنگ آمیزی پنجره طاقچه دار، ابتدا باید قاب آن رنگ شود و سپس قسمت طاقچه را رنگ آمیزی نمود. تمام کنید. یا اگر قرار است پنجره های کشویی رنگ آمیزی شوند، ابتدا باید قاب متحرک و پس از خشک شدن آن، قسمت ثابت نقاشی شود.

در طول این فرآیند باید قلم مو را پر از رنگ نگه داشت. برای این کار بهتر است مقداری از رنگ را از قوطی بزرگ به ظرف کوچکتری مانند یک لیوان یکبار مصرف یا ظرف دیگری منتقل کرد، زیرا این کار فرو بردن قلم مو در رنک و جابجایی آن را بسیار آسان تر می کند.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 9

 

پنج. در پایان باید نوار مخصوص نقاشی را برداشت. اگر این کار به درستی انجام شده باشد، یک خط واضح و مستقیم بین لبه رنگ و شروع سطح دیگر، شکل خواهد گرفت. برای برداشتن نوار مخصوص نقاشی باید آن را به آرامی و با زاویه 45 درجه برداشت تا به طور تصادفی هیچ علامتی روی سطح ایجاد نشود.

یکی از مهم ترین نکات هنگام برداشتن نوار مخصوص نقاشی، این است که نباید منتظر ماند تا رنگ کاملا خشک شود و سپس نوار مخصوص نقاشی را جدا کرد، زیرا اگر رنگ کاملا خشک شود، برداشتن نوار مخصوص نقاشی ممکن است باعث کنده شدن رنگ شود.  هم چنین باید توجه داشت که اگر بعد از برداشتن نوار مخصوص نقاشی، رنگی روی سطح اطراف قاب چکه کرد، باید فورا آن را با پارچه ای که کمی مرطوب شده است پاک کرد. اما در صورتی که قرار است لایه دوم رنگ نیز پیاده شود، در این مرحله نباید نوار مخصوص نقاشی را جدا کرد.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 10

 

شش. پس از پایان کار باید حدود 24 ساعت منتظر ماند تا رنگ کاملا خشک شود. برخی از رنگ‌ها ممکن است به زمان کمتری برای خشک شدن نیاز داشته باشند، اما 24 ساعت یک زمان تخمینی مطمئن برای خشک شدن رنگ‌های روغنی است. نکته بسیار مهم این است که باید مراقب بود تا رنگ در حال بسته بودن پنجره خشک نشود، زیرا این کار باعث می‌شود که قسمت‌های مختلف قاب به هم بچسبند. پس از خشک شدن رنگ، در صورتی که رنگ ضخیم‌تری را مورد نظر باشد، می‌توان لایه دوم رنگ را اعمال کرد.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 11

 

نقاشی قاب پنجره های وینیل

قدم اول. تمیز کردن و سنباده زدن قاب پنجره

یک. اولین قدم در رنگ کردن پنجره های وینیل، بررسی گارانتی آن ها است. اگر گارانتی آن ها هنوز به پایان نرسیده باشد، باید بررسی کرد که آیا رنگ آمیزی پنجره ها گارانتی آن ها را باطل می کند یا خیر. گاهی ممکن است سازنده پنجره، بخواهد که یک تراشه رنگ حاوی نوع رنگ و طیفی که قرار است روی پنجره ها پیاده شود، برای آن ها ارسال گردد تا تشخیص دهند که آیا رنگ برای استفاده روی پنجره مناسب است یا خیر. اما اگر پنجره تحت گارانتی نباشد، نیازی به بررسی رنگ انتخابی و یا اطلاع دادن آن به سازنده نیست.

دو. در گام بعد و برای سهولت در رنگ آمیزی پنجره ها، باید از یک پیچ گوشتی استفاده کرد و هر سخت افزاری را که نباید رنگی شود را باز کرد. سپس قطعات سخت افزاری را در یک کیسه کوچک قرار داد و آن را کنار گذاشت. در واقع الزامی در این کار وجود ندارد اما انجام آن می تواند از گم شدن قطعات کوچک جلوگیری کند. به علاوه، اگر قطعات بخش های مختلف زیادی روی پنجره قرار دارد، می توان آن ها را به کمک کیسه های برچسب دار جدا کرد.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 12

 

سه. در گام بعد باید قاب های پنجره وینیل را با آب و صابون شست تا آلودگی های روی آن ها پاک شوند، زیرا در صورت کثیف بودن قاب، آستر و رنگ به پنجره وینیل نمی چسبند، به همین دلیل مهم است که قبل از شروع کار ابتدا آن ها را به خوبی تمیز کرد. برای این کار باید یک سطل را با آب و صابون پر کرد و سپس یک پارچه نرم را در محلول فرو کرد. سپس پارچه را روی قاب پنجره کشید و نواحی مختلف آن که آلوده و کثیف هستند، را پاک کرد. بسیار مهم است که برای این کار از یک مایع ظرفشویی ملایم استفاده شود و از کار با مواد شوینده خشن که حاوی حلال یا سفید کننده هستند خودداری گردد، زیرا این مواد ممکن است به سطح و ظاهر قاب های وینیل آسیب برساند.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 13

 

 

نکته قابل توجه این است که اگر قاب ها دارای تار عنکبوت یا گرد و غبار هستند، قبل از شروع کار باید آن ها با استفاده از یک جاروبرقی (با سرعت پایین) تمیز کرد و از بین برد.

هم چنین در صورتی که آلودگی های زیادی روی سطح شیشه قرار داشته باشد و ممکن است فرآیند رنگ آمیزی را تحت تأثیر قرار دهد، می توان در این مرحله آن را نیز تمیز کرد. برای این کار باید یک پارچه نرم را به آب و صابون آغشته کرد و آن را روی شیشه کشید. سپس مقداری آب روی شیشه اسپری کرد تا کثیفی و باقی مانده صابون از بین برود. و در پایان شیشه را با یک پارچه نرم بدون پرز خشک کرد.

چهار. در گام بعد باید قاب پنجره ها را با آب تمیز شست و سپس با پارچه خشک کرد. برای این کار باید یک سطل دیگر را با آب تمیز پر و یک پارچه تمیز را در آن فرو کرد. سپس پارچه مرطوب را روی قاب ها کشید تا باقیمانده صابون از بین برود. پس از این کار باید قاب ها را با پارچه ای نرم خشک کرد. برای این کار می توان از یک شلنگ باغچه نیز استفاده کرد و قاب پنجره ها را با آب شست تا تمیز شوند. اما بسیار مهم است که از واشر فشار قوی برای تمیز کردن پنجره ها استفاده نشد زیرا فشار زیاد ممکن است باعث شل شدن یا از بین رفتن درزبندی پنجره ها شود.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 14

 

پنج. در گام بعد باید سطح قاب پنجره وینیل را با کاغذ سنباده 220 سنباده زد. از آن جایی که قاب های وینیل بسیار صاف هستند، رنگ را جذب نمی کنند، بنابراین برای چسباندن رنگ، باید با استفاده از یک کاغذ سنباده 220 روی تمام سطوح هر قاب را کاملا سنباده زد سنباده زدن را تا زمانی باید ادامه داد که سطح وینیل ناهموار شود. باید توجه داشت که اگر از کاغذ سنباده خیلی زبر استفاده شود یا فرآیند سنباده زدن خیلی طولانی و با فشار انجام شود، می تواند به سطح وینیل آسیب برساند.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 15

 

شش. پس از سنباده زدن سطح باید قاب ها را با یک پارچه چسبناک پاک کرد تا گرد و غبار سنباده پاک شود. پارچه چسبناک پارچه ای بدون پرز است که حاوی مقدار کمی ماده کمی است. این پارچه، این امکان را فراهم می کند که گرد و غبار حاصل از سنباده زدن کاملا به پارچه بچسبد و در اطراف پخش نشود.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 16

 

قدم دوم. آستر زدن قاب پنجره های وینیل

یک. در اولین گام از این مرحله ابتدا باید شیشه و کناره‌های قاب را پوشاند تا از رنگی شدن در امان باشند. برای این کار ابتدا باید نوار مخصوص نقاشی را به اندازه شیشه پنجره برش داد و آن را در امتداد لبه پایینی شیشه فشار داد تا روی آن ثابت شود، اما باید توجه داشت قاب پنجره همچنان قابل مشاهده باشد. این کار را باید برای هر چهار طرف شیشه تکرار کرد. سپس نوارهای مخصوص نقاشی را به اندازه دیوار اطراف پنجره برش داده و برای محافظت از دیوار در طرف مقابل قاب نصب کرد.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 17

 

دو. در گام بعد باید آستر مخصوص پنجره های وینیل را با یک قلم موی 5 سانتی متری پیاده کرد. برای این کار می توان از قلم موی صاف یا زاویه دار استفاده کرد، اما قلم موی زاویه دار دسترسی به قسمت های مختلف قاب را آسان تر می کند. پس از انتخاب قلم مو، باید آن را را در آستر زده و یک لایه یکنواخت را روی تمام سطح قاب ها پیاده کرد. نکته مهم و قابل توجه در این مرحله این است که باید از آستری که برای استفاده روی قاب های وینیل طراحی شده است استفاده شود، در غیر این صورت ممکن است آستر به خوبی به سطح قاب نچسبد و کنده شود.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 18

 

سه. پس از پیاده سازی لایه آستر، باید زمانی در حدود 3 ساعت برای خشک شدن آن در نظر گرفت. دستورالعمل های سازنده روی ظرف آستر، زمان دقیق برای خشک شدن آستر را مشخص کرده است.  در واقع می توان گفت که اکثر آسترها در عرض 30 دقیقه به صورت سطحی خشک می شوند، اما باید صبر کرد تا فرآیند خشک شدن به صورت عمقی انجام شود که معمولا حدود 2 یا 3 ساعت طول می کشد.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 19

 

قدم سوم. پیاده کردن رنگ مناسب پنجره های وینیل

یک. قبل از شروع رنگ آمیزی پنجره های وینیل، باید رنگی را انتخاب کرد که برای این جنس از پنجره مناسب باشد. اگر چه به نظر می رسد که انتخاب طیف رنگی برای پنجره ها محدودیتی ندارد، اما باید گفت که رنگ‌های تیره ‌تر مانند مشکی گرمای بیشتری را جذب می ‌کنند که می ‌تواند باعث تاب برداشتن یا ترک خوردن پنجره ها شود. بنابراین باید یک رنگ مناسب برای پنجره های وینیل داخلی و یک رنگ مناسب برای پنجره های وینیل بیرونی خریداری کرد. البته باید اشاره کرد که استفاده از رنگ ها و طیف های تیره در پنجره داخلی نیز می تواند باعث تاب برداشتن یا ترک خوردن آن ها شود.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 20

 

دو. پس از انتخاب رنگ، باید یک لایه نازک از رنگ را روی قاب پنجره پیاده کرد. برای این کار نیز باید از یک قلم موی 5 سانتی متری با لبه صاف یا زاویه دار استفاده کرد و آن را در رنگ زد. سپس رنگ را با دقت بر روی هر طرف پنجره وینیل و با استفاده از ضربه های بلند و صاف پیاده کرد. توصیه می شود که این مرحله با سرعت بالاتری انجام شود تا بتوان تمام قطرات رنگ ایجاد شده را با استفاده از قلم مو اصلاح کرد.

در این مرحله می توان از دستگاه های اسپری رنگ نیز استفاده کرد، اما باید سطح وسیع تری از شیشه و دیوار را پوشاند. علاوه بر این، می توان از یک غلطک کوچک برای اعمال رنگ روی قاب پنجره نیز کمک گرفت، به خصوص اگر قاب پنجره پهن تر از 5 سانتی متر باشد.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 21

 

سه. در گام بعد باید حداقل 3 ساعت منتظر ماند تا خشک شود. همان طور که قبلا اشاره شده است، این زمان باید طبق دستورالعمل های سازنده رنگ که روی بسته بندی آن قرار دارد، منظور شود، زیرا برخی از تولیدکنندگان رنگ توصیه می‌کنند که باید حداقل 3 ساعت برای خشک شدن رنگ صبر کرد تا زمانی که لایه‌های بعدی رنگ اعمال می‌ شود، رنگ ها و لایه های زیرین از بین نروند و آسیب نبینند.

عوامل زیادی در این زمان تاثیرگذار هستند، به عنوان مثال اگر هوا مرطوب باشد ممکن است خشک شدن رنگ بیشتر طول بکشد، بنابراین پیش از اعمال لایه جدید، باید از خشک شدن کامل رنگ اطمینان حاصل کرد.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 22

 

چهار. برای رسیدن به یک پوشش خوب، بهتر است از یک یا دو لایه رنگ دیگر استفاده شود، مگر این که از یک طیف رنگی تیره استفاده شود. اما در هر صورت باید توجه داشت که قبل از پیاده کردن لایه رنگ جدید، لایه قبلی باید کاملا خشک شده باشد. نکته قابل توجه در این مرحله این است که اگر پنجره ها در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دارند، بهتر است برای ایجاد دوام بیشتر رنگ از دو یا سه لایه رنگ استفاده شود، زیرا تابش نور خورشید با گذشت زمان می تواند باعث محو شدن رنگ شود.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 23

 

پنج. پس از پیاده کردن لایه آخر رنگ و در حالی که آخرین لایه هنوز خیس است، باید نوار مخصوص نقاشی را جدا کرد. در صورتی که این کار پس از خشک شدن رنگ انجام شود، می تواند باعث کنده شدن حاشیه رنگ شود. هم چنین باید توجه داشت که در حین جدا کردن نوار مخصوص نقاشی آن را سریع جمع کرد تا به رنگ خیس آسیب نرساند.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 24

 

در صورتی که پنجره های چوبی یا وینیل با پوشش توری پوشانده شده باشند، قبل از شروع کار بهتر است آن ها را جدا کرد. سپس طبق مراحل گفته شده در بالا، آن ها را نیز رنگ آمیزی کرد. در واقع به طور خلاصه، ابتدا باید پوشش طوری و قاب آن را با آب و صابون و یک اسفنج تمیز کرد. سپس با یک کاغذ سنباده 80 سطح قاب را به طور کامل سنباده زد. سپس با یک دستمال یا پارچه، گرد و غبار را به طور کامل از سطح آن پاک کرد و پس از آن سطح داخلی توری را به طور کامل پوشاند و با نوار مخصوص نقاشی در جای خود محکم کرد. سپس با استفاده از یک اسپری یا قلم مو، لایه آستر را روی سطح پیاده کرد و پس از خشک شدن، لایه های مورد نیاز رنگ را روی آن اعمال نمود. در پایان نیز باید نوارهای مخصوص نقاشی و پوشش کشیده شده روی توری را از آن جدا کرد.

 

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان قسمت هجدهم (نقاشی قاب پنجره) 25

کاری از تیم توسعه و تحقیق آیسافام…

 

 

امتیاز شما به این مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Call Now Buttonتماس و خرید