کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم

انجام کارهای هنری با رنگ اکریلیک یک سرگرمی رضایت بخش و راهی عالی برای تولید کارهای هنری است. می توان گفت که کار با رنگ اکریلیک نسبتا آسان است، زیرا این رنگ به سرعت خشک می شود و نتیجه آن یک پایان ضد آب نیز است. رنگ اکریلیک بسیار متنوع است و می تواند برای ایجاد بسیاری از بافت ها و جلوه های مختلف بصری مورد استفاده قرار گیرد. از این رو در این مقاله به یکی از کارهای متنوعی که با رنگ اکریلیک امکان پذیر است پرداخته می شود. این مقاله مراحل لازم برای آماده سازی و نقاشی روی بوم، تمیز کردن وسایل استفاده شده و نگهداری از نقاشی اکریلیک را به طور کامل شرح می دهد. بنابراین در ادامه مراحل لازم برای کشیدن نقاشی های مختلف با رنگ اکریلیک شرح داده می شود. با سپری کردن مراحل زیر می توان یک پروژه موفق را سپری کرد.

 

قدم اول. تهیه لوازم مناسب برای کارهای هنری با رنگ اکریلیک

نکته اول:

خرید رنگ اکریلیک یکی از مواردی است که در تهیه آن بهتر است مارک های با کیفیت و حتی گران قیمت را تهیه کرد. مارک های ارزان در رنگ اکریلیک به اندازه مارک های گران، دارای رنگدانه های لازم نیستند و برای رسیدن به نتیجه دلخواه به دو یا سه لایه رنگ نیاز دارند، در صورتی که با استفاده از رنگ های با کیفیت با یک لایه رنگ می توان به همان نتیجه دلخواه رسید. در واقع از آن جایی که در کارهای هنری باید توجه ویژه ای به کار گرفت، بنابراین خرید رنگ های با کیفیت و گران بیشتر توصیه می شود.

خوشبختانه شرکت رنگ سازی آیسافام با استفاده از مواد اولیه با کیفیت رنگ های اکریلیک هنری را تولید میکند که بسیار با کیفیت هستند،این رنگ ها هنرمندان را در رسیدن به نتیجه مطلوب در نقاشی و کارهای هنری یاری میکند.

برای شروع کار نقاشی، بهتر است با رنگ های پایه و ابتدایی کار کرد. به عنوان مثال این رنگ ها شامل سفید، مشکی، آبی، قرمز و زرد هستند. در واقع بیشتر رنگ هایی که هنگام کار نیاز است از ترکیب چند رنگ ایجاد می شوند، بنابراین در ابتدا نیازی به صرف هزینه برای تهیه آن ها نیست. اما با گذشت زمان، رنگ هایی که بیشتر برای هر فردی کاربرد دارند، مشخص می شود و می توان به مرور آن ها را به مجموعه رنگ های موجود اضافه کرد.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 1

نکته دوم:

در قدم بعدی بهتر است تعداد انگشت شماری از قلم موها تهیه شوند. قلم موها نسبتا متنوع هستند و توسط دو عاملِ «شکل نوک قلم مو» و «مواد موی سر» دسته بندی می شوند. انواع قلم موها در مقاله «راهنمای جامع انتخاب و استفاده از قلم مو نقاشی ساختمان» توضیح داده شده است. اما به طور خلاصه می توان گفت که سه نوع قلم مو با سرهای مختلف وجود دارد که شامل تخت، گرد و فیلبرت (گرد و تخت) می شود. علاوه بر این مواد زیادی نیز برای ساخت موهای قلم مو وجود دارد، اما متداول ترین آنها موهای مصنوعی و طبیعی است. بیشتر نقاشان مبتدی قلم موهای مصنوعی را برای شروع کار خود ترجیح می دهند. برای انتخاب قلم مو ها بهتر است به یک فروشگاه لوازم هنری مراجعه کرد و چند قلم موی مختلف را مورد بررسی قرار داد. قلم موهای مصنوعی نرمتر هستند و در مقایسه با قلم موهای طبیعی کار با آن ها ساده تر است. به طور کلی توصیه می شود که در هنگام شروع کار، هزینه زیادی برای تهیه انواع قلم مو ها نشود، زیرا داشتن یک رنگ با کیفیت برای مبتدیان از اهمیت بالاتری برخوردار است.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 2

 

نکته سوم:

وسیله دیگری که برای شروع کار باید تهیه کرد، یک پالت نقاشی است. این وسیله برای مخلوط کردن و ذخیره رنگ در حین نقاشی مورد استفاده قرار می گیرد. اما برای صرفه جویی در هزینه ها می توان از یک کاغذ یا صفحه پلاستیکی نیز کمک گرفت، در واقع هر سطح گسترده، مسطح و تمیز می تواند به عنوان یک پالت قابل قبول استفاده شود. با این حال، از آنجا که رنگ های اکریلیک بسیار سریع خشک می شوند، سرمایه گذاری در یک پالت مرطوب می تواند در نگهداری این رنگ ها کاربردی باشد. این پالت ها یک اسفنج مرطوب و یک کاغذ مخصوص مرطوب را در خود جای داده اند که باعث می شود رنگ به مدت چند هفته مرطوب و قابل استفاده باشد.

در زمان استفاده نکردن از رنگ برای حفظ آن روی پالت بهتر است یک بسته پلاستیکی یا نوعی دیگر از پوشش را در دست داشت تا بتوان روی رنگ را به خوبی پوشش داد. اگر به طور هم زمان مقادیر زیادی رنگ مورد استفاده قرار می گیرد، می توان از یک فنجان با درپوش برای ذخیره رنگ بین جلسات نقاشی استفاده کرد، با این کار رنگ های اکریلیک بهتر از یک پالت پوشیده شده با روکش پلاستیک حفظ می شوند.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 3

 

نکته چهارم:

در این مرحله باید سطح مورد نظر برای نقاشی را اتخاب کرد. رنگ اکریلیک غلیظ و سنگین است و بنابراین فقط روی سطوح خاصی قابل استفاده است. در میان متداول ترین و محبوب ترین سطوح که برای رنگ اکریلیک مناسب هستند، می توان به بوم های نقاشی مخصوص، کاغذ آبرنگ یا چوب اشاره کرد. در واقع روی هر سطحی که خیلی چرب، روغنی و یا پر منفد نباشد، می توان از رنگ اکریلیک استفاده کرد. قابل ذکر است که برای صرفه جویی در هزینه ها می توان در ابتدا از کاغذ آبرنگ استفاده کرد و سپس در مراحل بعدی به سمت بوم یا چوب حرکت کرد.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 4

 

نکته پنجم:

به عنوان قدم آخر در تهیه وسایل مورد نیاز، چند وسیله کوچک دیگر نیز باید تهیه شود. این وسایل به اندازه مواردی که در نکات قبل به آن ها اشاره شد، حرفه ای نیستند و اکثر آن ها در خانه تمام افراد موجود است، بنابراین نیازی به صرف هزینه برای خرید آن ها نیست. این وسایل شامل یک یا دو شیشه/فنجان برای آب، یک چاقوی پالت، یک پارچه یا کهنه قدیمی، یک اسپری برای آب و صابون برای تمیز کردن برس های رنگ می شوند. اگر تصادفا این موارد در خانه موجود نباشد، می توان تمام آن ها را در فروشگاه های لوازم هنری پیدا کرد، اما نیازی به صرف هزینه زیاد برای انتخاب یک برند خاص در هیچ کدام از آن ها نیست.

از آنجا که رنگ های اکریلیک به سرعت خشک می شوند، گاهی باید پالت نقاشی را با اسپری آب مرطوب کرد تا رنگ در زمان نقاشی مرطوب بماند. هنگام انجام کارهای هنری پوشیدن یک لباس قدیمی و بلا استفاده توصیه می شود تا از لکه دار شدن لباس های با رنگ اکریلیک جلوگیری شود. برای جلوگیری از آلودگی های بزرگ، می توان سطح میز کار را نیز با روزنامه به خوبی پوشاند.

 

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 5

 

قدم دوم. آماده سازی مقدمات نقاشی

نکته اول:

قبل از شروع کار، ابتدا باید مکان خوبی را برای نقاشی انتخاب کرد. مانند اکثر کارها، نقاشی با نور طبیعی بهترین نتیجه را به همراه دارد. بنابراین توصیه می شود که محل نقاشی نزدیک یک پنجره باز یا اتاقی که نور طبیعی زیادی دارد تنظیم شود. وجود نور طبیعی و کافی تفاوت های ظریف در ضربه های قلم مو و رنگ های را به خوبی آشکار می کند که در نورهای مصنوعی قابل مشاهده نیستند.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 6

 

نکته دوم:

در این مرحله باید تمام وسایل مورد نیاز را در دسترس قرار داد. هر هنرمند روش خاصی را در تنظیم لوازم خود دارد، اما بهتر است «قبل از شروع نقاشی»، به همه آنها پرداخته شود. به عنوان مثال باید شیشه هایی را با آب پر کرد، قلم موها و رنگ های مورد نظر را روی میز قرار داد و پالت رنگ را در ایده آل ترین مکان قرار داد. هم چنین در این زمان باید لباس مناسب کار را نیز به تن کرد.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 7

 

نکته سوم:

قبل از شروع نقاشی باید در مورد موضوع مورد نظر نیز تصمیم گرفت. به عنوان یک نقاش مبتدی، باید به سوژه ها یا مدل های احتمالی که می توان برای اولین نقاشی استفاده کرد، فکر کرد. به طور کلی باید توجه داشت که برای مبتدیان کار کردن با یک شی یا عکس سه بعدی ساده تر از کشیدن یک تصویر ذهنی است. موضوعات آسانی که بیشتر برای مبتدیان توصیه می شود، شامل یک کاسه میوه، یک گلدان گل، اشیا موجود در خانه، طلوع یا غروب خورشید می شود.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 8

 

نکته چهارم:

برای پیاده سازی موضوع موردنظر روی بوم بهتر است یک طرح خشن روی آن ایجاد کرد. بعضی از افراد توانایی لازم را برای کشیدن مستقیم سوژه روی بوم دارند، اما بیشتر افراد برای استفاده از قلم مو به یک طرح کلی نیاز دارند. برای کشیدن این طرح کلی، می توان از یک مداد معمولی استفاده کرد تا شکل اصلی مستقیما روی بوم کشیده شود. در این مرحله نباید نگران جزئیات یا سایه زدن بیش از حد بود. راه دیگری که می تواند به افراد مبتندی کمک کند این است که قبل از کار را روی بوم، چندین بار طرح را روی کاغذ پیاده کرد و بعد از اطمینان از موضوع نقاشی و طرح رسم شده، کار را شروع کرد.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 9

 

نکته پنجم:

در گام بعد باید رنگ ها را آماده و مخلوط کرد. یک اشتباه معمول که ممکن است رخ دهد، مخلوط کردن رنگ ها در هنگام کار، به جای آماده کردن آن ها در ابتدای کار است. قبل از شروع نقاشی، با مخلوط کردن تمام رنگ های مورد نیاز می توان از زمان به نحو احسن استفاده کرده و به کیفیت بالاتری رسید. اگر این رنگ ها کمی بیشتر از حجم موردنیاز تهیه شوند، یکنواختی رنگ ها بیشتر خواهد شد، زیرا رسیدن به یک طیف رنگی مشخص بسیار دشوار است. قابل توحه است که در صورتی که مقداری از رنگ باقی بماند، می توان آن را برای پروژه های دیگر ذخیره کرد.

از یک چرخ رنگ نیز به عنوان مرجع مفیدی برای مخلوط کردن رنگ ها می توان استفاده کرد. تمام رنگ های مورد نیاز را می توان با مخلوط کردن رنگ های اصلی (قرمز ، آبی و زرد) به دست آورد. هم چنین رنگ های خاص تر را با مخلوط کردن رنگ های اصلی و ثانویه می توان تولید کرد. البته در صورتی که نتوان به طیف رنگی مورد نظر دست یافت، می توان آن رنگ را به طور خاص از یک فروشگاه لوازم هنری خریداری کرد.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 10

 

قدم سوم. شروع کار نقاشی

نکته اول:

در ابتدای کار باید منبع نور را پیدا کرد. رنگ بسته به نوع برخورد نور با آن تغییر می کند، بنابراین قبل از شروع به رنگ آمیزی سوژه، باید منبع اصلی نور را پیدا کرد و در تمام مراحل نقاشی به آن توجه داشت. هم چنین باید دقت کرد که  رنگ های روشن تر باید نزدیک تر به منبع نور و رنگ های تیره تر در فاصله دورتر قرار داشته باشند. اگرچه ممکن است این نکته ابتدایی به نظر برسد، اما انتخاب منبع نور قبل از شروع کمک می کند تا رنگ ها به درستی پیاده شوند.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 11

 

نکته دوم:

در مرحله بعد باید ترکیب موضوع را بررسی کرد. حتی اگر فقط یک شی برای نقاشی انتخاب شده باشد، باید آن را نسبت به سطوح یا زمینه های دیگر لایه بندی کرد. برای این کار باید به سوژه نگاه کرد تا مشخص شود چه چیزی نزدیک و چه چیزی دورتر است. علاوه بر این باید به همپوشانی رنگ ها، تغییر رنگ و بافت آن ها نیز توجه کرد. با رعایت این نکات می توان قبل از شروع کار ایده خوبی در مورد چگونگی انجام پروژه داشت.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 12

 

نکته سوم:

در گام بعد باید پس زمینه نقاشی را رنگ کرد. هنگام رنگ آمیزی تمایل قلم مو بیشتر به سمت بالا است، بنابراین ساده ترین روش نقاشی از پشت به جلو است. برای این کار و برای رسیدن به یک نتیجه خوب باید با ساده ترین رنگ ها شروع کرده و پس از آن با تیره ترین ها و در پایان با روشن ترین ها کار را دنبال کرد.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 13

 

نکته چهارم:

در گام بعد باید جزئیات را به پس زمینه اضافه کرد. پس از پایه ریزی رنگ های اصلی می توان به جزئیات پرداخت. اگر یک رنگ در پس زمینه ثابت باشد، باید سایه ها و نقاط روشن را به آن اضافه کرد. اگر زمینه طرح دار و یا شلوغ باشد، برای تکمیل این لایه باید با ضربه های قلم مو، ساختار و طرح مورد نظر را ایجاد کرد.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 14

 

نکته پنجم:

پس از پایان پس زمینه می توان اشیا را نقاشی کرد. در حین نقاشی سوژه، بهتر است آن را به شکل های مشخصی تقسیم کرد و آن هایی را که دارای رنگ های ثابتی هستند، رنگ کرد. با ایجاد شکل و رنگ، موضوع مشخص تر می شود. برخی از نقاشان مبتدی با استفاده از یک تصویر تخیلی، بوم را به قسمت های مختلف تقسیم کرده و قبل از حرکت به قسمت بعدی، یک فضا را به طور کامل نقاشی می کنند. اما باید به یاد داشت که ابتدا باید رنگ های ساده را پیاده کرد و سپس به سراغ رنگ های تیره و سپس رنگ های روشن رفت، زیرا انتقال از یک رنگ تیره به یک رنگ روشن بسیار دشوار است. بنابراین می توان گفت که کار به این روش لایه بندی رنگ ها بسیار آسان تر پیش خواهد رفت.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 15

 

نکته ششم:

در مرحله بعد با استفاده از تکنیک های مختلف نقاشی می بایست جزئیات را نیز اضافه کرد. هنگامی که رنگ ها و اشکال اساسی شکل گرفت، می توان جزئیات را افزود. هر کدام از روش های موجود بر افزودن بافت و حرکت از طریق ضربات مختلف قلم مو و کاربردهای مختلف رنگ تمرکز دارند. به عنوان مثال با نگه داشتن قلم مو رنگ به صورت عمودی و ضربه زدن روی سطح، می توان بعد خوبی به آن داد. این کار با یک برس خشک و مقدار کمی رنگ بهترین نتیجه را در پی دارد و بسیاری از نقاط کوچک را را روی شکل ایجاد می کند. با چاقوی پالت می توان ظاهری خشن و بدون ویرایش را روی قسمت های مختلف نقاشی ایجاد کرد. برای این کار باید چاقوی پالت را با یک لایه ضخیم از رنگ پوشاند و آن را روی بوم حرکت دهید و با حرکات رفت و برگشتی چاقوی پالت تا لایه های ضخیم از رنگ ایجاد شود. علاوه بر این با رقیق کردن رنگ با آب نیز می توان جلوه ای مشابه آبرنگ ایجاد کرد. در واقع این روش یک راه عالی برای نمایش قسمت هایی است که رنگ به تدریج در آن ها روشن می شود.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 16

 

در پایان نیز توصیه می شود که نقاشی را از زاویه دورتری نگاه کرد تا بتوان وجود تمام جزییات را بررسی کرد.

 

قدم چهارم. اتمام کار نقاشی

 

نکته اول:

به محض خشک شدن رنگ، باید یک لایه جلادهنده به آن اضافه کرد. این امر به پیوند شیمیایی رنگ با بوم کمک می کند و از آن در برابر آسیب های ممکن، محافظت می کند.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 17

 

نکته دوم:

در پایان کار باید قلم موهای رنگ و محل کار را تمیز کرد. در صورتی که رنگ اکریلیک روی قلم مو خشک شود، می تواند به شدت به آن آسیب برساند. بنابراین باید قلم موها را با آب سرد و صابون شست تا رنگ از آن خارج شود. نکته مهم در این مرحله این است که آب گرم رنگ را در قلم مو ها ثابت کرده و به آن آسیب می رساند. هم چنین باید هر رنگی را که روی سطح نقاشی و شیشه ها باقی مانده است را با آب تمیز کرد.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 18

 

نکته سوم:

نکته مهم  دیگری که باید به آن توجه داشت این است که باید هر رنگ استفاده نشده ای را ذخیره کرد. ماندگاری رنگ اکریلیک بسیار بالا است و می توان آن را برای چندین ماه در محفظه ای محکم و دور از هوا حفظ کرد. بنابراین اگر رنگی باقی مانده باشد، می توان از آن برای پروژه های آتی استفاده کرد. برای این کار می توان رنگ را در ظرف های کوچک با درپوش ریخت یا آن را در پالت مرطوب قرار داد.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 19

 

نکته چهارم:

در پایان باید زمانی را برای خشک شدن نقاشی در نظر گرفت. برای این کار باید نقاشی را در مکانی امن قرار داد تا به مدت یک تا دو روز خشک شود. رنگ های اکریلیک مدت زمان زیادی برای خشک شدن نیاز ندارند، اما بهتر است آن را در مکانی گذاشت تا بدون ایجاد مزاحمتی برای آن خشک شود.

 

قدم پنجم. نگهداری از نقاشی های انجام شده با رنگ اکریلیک

نکته اول:

برای نگهداری نقاشی های اکریلیک باید به طور مرتب آن ها را گردگیری کرد. نقاشی های اکریلیک باید هر دو ماه یک بار به طور کامل از گرد و غبار تمیز شوند. غبارگیری مکرر باعث کاهش آلودگی در رنگ اکریلیک به دلیل تغییر بافت می شود.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 20

 

هم چنین توصیه می شود که در صورتی که تابلو مورد استفاده قرار نمی گیرد در محلی به دور از هر گونه گرد و غبار نصب شود. زیرا سطح رنگ های اکریلیک کمی چسبنده است و ممکن است با گذشن زمان حجم زیادی از گرد و غبار را جذب کرده و آسیب ببیند.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 21

 

نکته دوم:

علاوه بر این باید میزان نوری که نقاشی ها دریافت می کنند را محدود کرد. قرار گرفتن طولانی مدت در نور خورشید به مرور زمان رنگ ها را کمرنگ می کند. برای به تأخیر انداختن زوال طبیعی، باید نقاشی ها را در فضای داخلی خانه، محل کار یا گالری و دور از پنجره ها به نمایش گذاشت. هم چنین بهتر است نقاشی های اکریلیک را در هوای خنک و خشک نگه داشت. رنگ های اکریلیک می توانند در دمای بالا نرم شده و در نتیجه آسیب پذیرتر شوند. بهتر است دمای محیط را بین 20 تا 27 درجه سانتیگراد نگه داشت تا رنگ بیش از حد گرم نشود. همچنین باید نقاشی ها را در فاصله ای امن از آشپزخانه، سرویس بهداشتی و سایر مکان هایی که احتمالا رطوبت بیشتری دارند نگه داشت، زیرا رطوبت بالا می تواند منجر به رشد کپک در این نقاشی ها شود.

نکته سوم

یکی دیگر از نکاتی که باید در نگهداری تابلوهای اکریلیک به آن دقت کرد، این است که نباید مستقیما به آن ها دست زد. در واقع نباید با وسیله ای به غیر از پارچه یا قلم موهای مخصوص سطح آن را تمیز کرد، زیرا این کار می تواند منجر به ایجاد لکه یا تخریب سطح نقاشی (مانند خرد شدن و ترک خوردن آن) شود. این اتفاق می تواند هم ظاهر یک نقاشی و هم ارزش پولی آن را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین همیشه هنگام نصب یا حرکت دادن نقاشی باید آن را از لبه قاب گرفت.

نکته چهارم:

روشی که برای تمیز کردن سطح نقاشی های اکریلیک توصیه می شود، استفاده از آب گرم و صابون است. از این محلول برای پاک کردن لکه های ایجاد شده روی نقاشی های اکریلیک نیز می توان استفاده کرد. این مواد را باید در یک ظرف بزرگ ترکیب کرد. به این صورت که یک سینک یا سطل را با آب گرم و تمیز پر کرده و چند قطره از مواد شوینده مایع را به آب اضافه و به خوبی مخلوط کرد. سپس باید یک پارچه یا اسفنج که از جنس پنبه و مواد نرم هستند را مرطوب کرده و آن را با محلول صابون اشباع نمود. نکته بسیار مهم در این قسمت این است که برخی از انواع رنگ های اکریلیک محلول در آب هستند و اگر رطوبت بیش از حد در پارچه وجود داشته باشد، ممکن است رنگ حل کرده و ظاهری مبهم ایجاد کند. نقاشی را می بایست با دقت و با ضربه های بلند و صاف از بالا به پایین پاک کرد. نباید پارچه را روی سطح فشار داد یا ان را روی سطح کشید، زیرا این کار رنگ را کاملا از بین می برد. در صورت لزوم برای پاک شدن تمام آلودگی ها یا لکه ها می توان تابلو را در مکانی قرار داد تا به طور کامل خشک شود و مجددا این کار را تکرار کرد.

 

کارهای هنری با رنگ اکریلیک قسمت اول- نقاشی روی بوم در 5 قدم 22

 

کاری از تیم توسعه و تحقیق آیسافام…

4.4/5 - (19 امتیاز)

مطالب مرتبط

13 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • آیا اکرولیک ساختمانی با هنری که داخل تیوپ هستند فرق داره؟ میشه اینها رو جایگزین هم کنیم؟

  پاسخ
  • امین اسکندری (پشتیبان سایت)
   1400-01-18 8:18 ق.ظ

   با سلام،
   بله این دو محصول هر چند از نظر پایه باهم مشترک هستند ولی از نظر فرمولاسیون کاملا تفاوت دارند،
   شاید بتوان با رنگ های ساختمانی نقاشی کرد ولی رنگ های هنری به شکلی فرموله شده اند که مناسب کارهای هنری باشند به عنوان مثال می توان به زمان خشک شدن رنگ های هنری نسبت به رنگ های ساختمانی اشاره کرد.
   شما می توانید از سایت دیجی کالا رنگ های هنری شرکت آیسافام را تهیه نمائید.

   پاسخ
 • ببخشید میخاستم درباره روشی که رنگ میریزن روی بوم فکر کنم رنگ متالیک هستش توضیح بدین

  پاسخ
  • امین اسکندری (پشتیبان سایت)
   1400-08-15 2:36 ب.ظ

   با سلام،
   اگر تکنیک هنری که مد نظرتون هست رو واضح تر توضیح بدید همکاران ما در تیم توسعه و تحقیق بهتر می توانند شما را راهنمایی کنند.

   پاسخ
 • المیرا
  1400-08-10 11:10 ق.ظ

  سلام یه سوال برای بوم نقاشی که با رنگ اکرلیک نقاشی شده اخرش روی کار چی بزنم که به عنوان فیکساتور باشه ؟؟؟
  اسپری کیلر
  روغن جلا
  میشه کمکم کنید ؟؟

  پاسخ
  • امین اسکندری (پشتیبان سایت)
   1400-11-10 4:32 ب.ظ

   با سلام،
   بهترین گزینه تاپ کوت یا وارنیش اکریلیک است اما بهترین روش این است که نسبت به نیاز خود ابتدا این موارد را تست کنید و بعدا در سطح وسیع از آن ها استفاده کنید.

   پاسخ
 • Nafiseh.omidfar
  1400-11-04 10:20 ب.ظ

  سلام تابلوهای اکلریک رادر مکانهایی مانند شمال که رطوبت دارد میشه نصب و نگهداری کرد و توصیه شما چیست ؟

  پاسخ
  • امین اسکندری (پشتیبان سایت)
   1400-11-10 4:51 ب.ظ

   با سلام،
   نگهداری تابلوهای رنگ اکریلیک در محیط هایی که دارای رطوبت هستند امکان پذیر است.
   اما برای دوام بیشتر این آثار باید شرایط نگهداری آن ها را فراهم کرد یکی از راه های محافظت از آثار هنری و تابلو های نقاشی استفاده از ورنی یا تاپ کوت است.

   پاسخ
 • سلام از ماده رنگ میشه برای نقاشی روی بوم استفاده کرد؟

  پاسخ
 • سلام از ماده رنگ میشه برای نقاشی روی بوم استفاده کرد؟

  پاسخ
  • امین اسکندری (پشتیبان سایت)
   1401-03-23 10:50 ق.ظ

   با سلام،
   بله از مادر رنگ اکریلیک برای این کار میتوان استفاده کرد ولی به دلیل اینکه این رنگ ها برای نقاشی فرموله نشده اند از دوام و براقیت کمتری برخوردار هستند.

   پاسخ
 • نقاشی با اکرلیک روی بوم نیاز به زیر سازی داره؟

  پاسخ
  • امین اسکندری (پشتیبان سایت)
   1401-03-23 10:51 ق.ظ

   با سلام،
   زیر سازی بوم با رنگ اکریلیک متناسب با تکنیک نقاشی متفاوت است و نسبت به تکنیک مورد استفاده شما متغییر است.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Call Now Buttonتماس و خرید